Fibaro przedstawia pakiet Smart na start na Allegro

Sterowanie urządzeniami Fibaro przy pomocy Asystenta Google już możliwe po polsku

Do grona języków, w których można sterować systemem Fibaro za pośrednictwem Asystenta Google, właśnie dołączył polski. To spore ułatwienie dla wszystkich tych, którzy posiadają system Fibaro a na co dzień posługują się smartfonami z systemem Android.

Ilość funkcji i urządzeń obsługiwanych przez Asystenta Google w języku polskim, w porównaniu do angielskiego, jest wciąż bardzo mała. Przyczyn niedogodności należy dopatrywać się zarówno w wolniejszym rozwijaniu Asystenta dla mniej używanych wersji językowych, jak i skomplikowanym procesie certyfikacji, jaki musi przejść sprzęt by stać się kompatybilnym z oprogramowaniem od Google w danym języku.

W przypadku Fibaro, właśnie udało się przełamać obydwie te bariery – produktami polskiej firmy już można sterować głosowo w ojczystym języku.

Sterowanie urządzeniami Fibaro przy pomocy Asystenta Google już możliwe po polsku

Integracja kluczem do sukcesu

Zarządzający firmą Fibaro doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to obsługa najpopularniejszych na świecie standardów zarządzania rozwiązaniami inteligentnymi może zdecydować o sukcesie konkretnych rozwiązań. Potwierdzają, to, między innymi, poniższe wypowiedzi:

W FIBARO wierzymy, że tylko dzięki pełnej integracji z wiodącymi dostawcami asystentów głosowych będziemy w stanie sprostać zmianom i naturalnym procesom, jakie dokonują się współcześnie w całej branży IoT. Cieszy nas zatem ten ważny krok dla rozwoju i popularyzacji rozwiązań smart home w Polsce – kraju, z którego pochodzi FIBARO.

Adam Krużyński, CEO Fibaro

Nasz zespół RnD na co dzień współpracuje z najważniejszymi globalnymi dostawcami asystentów głosowych, takimi jak Amazon Alexa i Apple Siri, i dbają o to, by system FIBARO był zawsze w czołówce jeśli chodzi o rozwiązania, które mogą usprawnić życie naszym użytkownikom. Udostępnienie sterowania inteligentnym domem FIBARO przy pomocy asystenta Google w języku polskim to duży krok dla popularyzacji tego rozwiązania w naszym kraju.

Krzysztof Banasiak, CTO Fibaro
Sterowanie urządzeniami Fibaro przy pomocy Asystenta Google już możliwe po polsku

Fibaro i Asystent Google, przykładowe komendy

Z informacji przekazanej mediom dowiadujemy się, jakie, przykładowe komendy obsługuje Asystent Google, oczywiście po jego wywołaniu:

  • włącz wszystkie światła,
  • ustaw światła na 40% mocy,
  • ustaw światła w sypialni na kolor czerwony,
  • otwórz bramę,
  • otwórz rolety,
  • steruj bramą Nice.

Wymagana centralka

By korzystać z produktów Fibaro przy pomocy Asystenta Google, konieczne jest posiadanie jednej z wymienionych centralek: Fibaro Home Center 3, Fibaro Home Center 3 Lite, Fibaro Home Center 2 albo Fibaro Home Center Lite.

Obecnie sterowanie produktami Fibaro za pośrednictwem Google dostępne jest w językach angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim oraz polskim. Więcej informacji o integracji asystentem uzyskać można na dedykowanej stronie internetowej.