Firma tworząca mapy chce wyprodukować... grę AR. To może się udać
fot. Ordnance Survey

Firma tworząca mapy chce wyprodukować… grę AR. To może się udać

Decyzja pewnej brytyjskiej firmy o rozszerzeniu profilu działalności wydaje się być nieco sensacyjna. Oto bowiem Ordnance Survey, czyli producent map, postanowił wyprodukować grę, w której niczym w Pokemon Go, będziemy poruszać się w rozszerzonej rzeczywistości. Czy takie know-how, jakim dysponuje producent map, może sprawić, że gra okaże się na tyle dobra, że osiągnie popularność? To całkiem prawdopodobne.

O firmie Ordnance Survey słyszeli, przede wszystkim, mieszkańcy Wielkiej Brytanii. To właśnie na tym rynku skupia swoją działalność, dostarczając niezwykle dokładne mapy, przydatne w wielu codziennych sytuacjach. Właśnie postanowiono, że do pragmatycznego aspektu ich działalności dołączy kolejny – rozrywkowy. Gra w AR, którą OS planuje rozwijać,. będzie ku temu pierwszym krokiem.

Wiemy, że nic nie wiemy

Niestety, jest jeszcze za wcześnie by poinformować o jakichkolwiek szczegółach dotyczących gry AR, nad którą pracuje Ordnance Survey. Wiemy jedynie, że jej realizację powierzono studio Preloaded, specjalizującemu się w tworzeniu gier tego typu.

Wiele wskazuje na to, że właśnie dzięki tej grze, będziemy mogli poznać ciekawe miejsca w wielu brytyjskich miastach, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Być może zadania gracza będą polegały właśnie na tym, by przy pomocy map OS odkrywać nowe, ciekawe punkty na trasie, mogąc dostrzec je w rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki temu stałoby się możliwym połączenie aspektu rozrywkowego i praktycznego tworzonych map.

Kolejnym atutem tego typu gry może być też nauka korzystania z analogowych map poprzez zabawę w AR. To również świetna koncepcja!

Zgodnie z zapowiedziami, gra AR od Ordnance Survey i Preloaded ukaże się w 2022 roku. Niestety, jest bardzo mało prawdopodobne, że znajdzie się w niej miasto położone poza Wielką Brytanią.