Gra miejska w AR? Tak, tylko przyjedź do Rzeszowa!

Gra miejska w AR? Tak, tylko przyjedź do Rzeszowa!

Już wkrótce mieszkańcy i podróżujący do Rzeszowa będą mogli zagrać w wyjątkowo ciekawą grę miejską. Choć podobnie, jak klasyczne rozwiązania tego typu, wymaga odwiedzania punktów na mapie miasta, akcja dzieje się w rzeczywistości rozszerzonej.

Gdy miejskie to naprawdę ciekawa forma aktywności. Odwiedzając wybrane punkty na mapie danego miasta, można zamknąć licznik kroków w zegarku, dowiadując się przy okazji wielu interesujących rzeczy z historii i współczesności miejsca, w którym się znajdujemy. Poznajemy miejskie zabytki, legendy i miejsca, które, tak po prostu, warto odwiedzić.

Do tej pory gry miejskie nierozerwalnie kojarzyły się ze swoją tradycyjną formą – drukowaną mapą i spisem zadań do wykonania. Ich realizacja prowadziła do ukończenia gry i rozwiązania zagadki, jaka postawiona została przed uczestnikami.

Typowa forma gry miejskiej właśnie została uatrakcyjniona o elementy multimedialne. Miejsce mapy i notatek zajął smartfon z aparatem, który przeniesie nas do rozszerzonej rzeczywistości. Najpierw jednak trzeba przenieść się do Rzeszowa.

Save The City Rzeszów
fot. via Urząd Miasta Rzeszowa

Save The City – uratuj Rzeszów w rozszerzonej rzeczywistości

Jak czytamy w zapowiedzi gry, jaka ukazała się na facebookowym profilu Urzędu Miasta Rzeszowa, będziemy musieli wcielić się w bohatera, który uratuje miasto:

Futurystyczny Rzeszów, system kontroli obywateli, ruch oporu oraz misja do wykonania dla każdego – to wszystko dostępne już od 14 lipca.

Co prawda Save The City nie można jeszcze pobierać, jednak ma już swoje strony w sklepach Google Play i Apple AppStore. To w właśnie z tego pierwszego poznajemy przykładowe zadanie, jakie będziemy musieli zrealizować by ocalić Rzeszów:

Save The City Rzeszów
fot. via Google Play

Komuś, kto nie zna Rzeszowa zadanie może wydać się całkowitą abstrakcją. Jako mieszkaniec tego miasta mogę podpowiedzieć, że do jego realizacji będzie trzeba udać się na ulicę 3 maja, stanąć tuż obok pomnika Tadeusza Nalepy i zeskanować smartfonem wieżę przy kościele farnym. Rzeczywistość rozszerzona zaprezentuje nam anioły, których liczbę będziemy musieli podać w aplikacji.

Ta nowoczesna gra miejska zapowiada się niezwykle ciekawie, dlatego wprost nie mogę się doczekać, kiedy uda mi się w nią zagrać osobiście. Wrażenia z gry, już po kilku dniach, znajdziecie na łamach Tabletowo.pl.