Tamagotchi Pix
Tamagotchi Pix (źródło: Bandai)

Moje dzieciństwo powróciło, i to w rozszerzonej rzeczywistości. Poznajcie Tamagotchi Pix

Tamagotchi to elektroniczna zabawka z przełomu XX i XXI wieku, która podbiła serca dzieci na całym świecie. Wydawane przez Bandai kolejne wersje urządzenia były hitem każdej podstawówki zanim smartfony i media społecznościowe zdominowały świat.

Po dziś dzień pamiętam łączenie się ze szkolnymi przyjaciółmi na przerwach by nasze stworki wymieniły się prezentami oraz płacz, gdy jedząc śniadanie przypomniałem sobie (odrobinę zbyt późno) o konieczności nakarmienia pikselowego zwierzaczka. Wszystkie te wspomnienia przed chwilą do mnie wróciły za sprawą premiery nowej gry z tej serii.

Tamagotchi Pix, czyli zabawka z dzieciństwa z funckjami AR

Wydawać by się mogło, że era Tamagotchi jest już dawno za nami, a zabawki te nie mają prawa istnieć. Tym bardziej, że kilka lat temu japońska firma Bandai Namco wydała grę na Androida i iOS, w której możemy zaopiekować się wirtualnym stworkiem niczym za dawnych lat.

Okazuje się jednak, że marka ma się dobrze również na rynku klasycznych, elektronicznych zabawek, czego dowodem jest premiera Tamagotchi Pix, czyli kieszonkowego jajka z wyświetlaczem, trzema przyciskami i… aparatem pozwalającym nam przenieść własnego stworka do prawdziwego świata.

Tamagotchi Pix
Tamagotchi Pix (źródło: Bandai)

Tak, zgadza się, Tamagotchi Pix oprócz samego opiekowania się nad wirtualnym zwierzątkiem oferuje elementy rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki obiektywowi umieszczonemu z tyłu urządzenia możliwe jest robienie zdjęć ze stworzeniami z całej Planety Tamagotchi.  

Wszystkie fotografie są przechowywane w pamięci urządzenia i dokumentowane w quasi-news feedzie. Co prawda urządzenie nie zostało wyposażone w Wi-Fi, więc nie doświadczymy tutaj zderzenia prawdziwych social mediów ze światem zabawek elektronicznych. Zamiast tego, Bandai zdecydowało się wprowadzić system wymiany zdjęć z wykorzystaniem Tama Kodów, czyli kodów QR.

Na górze Tamagotchi Pix znalazł się spust migawki w kształcie skorupki pękniętego jajka, dzięki któremu możliwe jest robienie zdjęć z wykorzystaniem tylnego aparatu. Z przodu urządzenia umieszczono mały kolorowy wyświetlacz oraz trzy dotykowe przyciski, za pomocą których wybieramy opcje w menu i opiekujemy się naszym stworkiem.

Oprócz funkcji robienia zdjęć zabawka oferuje 17 wbudowanych gier. Tamagotchi może też udać się do pracy lub odwiedzać inne stworki. Na stronie Tamagotchi.com dostępne będą także gry i misje, w których możliwe będzie zdobycie specjalnych prezentów dla naszego wirtualnego zwierzaka.

Tamagotchi Pix
Tamagotchi Pix (źródło: Bandai)

Dostępność i cena Tamagotchi Pix

Urządzenie zaoferuje rozgrywkę w sześciu językach, wśród których niestety nie znajdziemy polskiego. Zabawka dostępna będzie w wybranych krajach w czterech wersjach kolorystycznych: różowej, fioletowej, niebieskiej i zielonej. W zestawie nie znajdziemy baterii AAA wykorzystywanych do zasilania zabawki.

Możliwe jest już składanie zamówień przedpremierowych na wersje Floral Pink oraz Sky Purple, które będą dostępne w lipcu 2021 roku. Kolory Ocean Blue i Nature Green zadebiutują na rynku później. Cenę ustalono na 59,99 dolarów.