Flic Twist - inteligentny przycisk z pokrętłem
fot. twist.flic.io

Flic Twist – inteligentny przycisk z pokrętłem

Smart home to przede wszystkim mnóstwo udogodnień dla mieszkańca. A że lubimy wygodę, to chętnie sięgamy po kolejne inteligentne urządzenia, przeznaczone właśnie dla domu. Flic Twist idealnie wpasował się w te trendy i niedawno zaprezentował przycisk wzbogacony o pokrętło.

Flic Twist wbogacony o pokrętło

Idea przycisku Flic była bardzo prosta. To smart urządzenie miało być niczym innym, jak przyjaznym i prostym w obsłudze sposobem sterowania inteligentnymi urządzeniami w domu. W końcu nawet najmłodszy domownik zapewne wie, jak nacisnąć przycisk i przekręcić jego tarczę. Mając to na uwadze, Flic Twist połączył dwie proste funkcje, dając sporo możliwości.

Z tym smart gadżetem wejdziesz w interakcję na dwa sposoby: naciskając przycisk pośrodku (pojedynczy, podwójny lub przytrzymując) lub obracając jego pokrętło. Jednak to nie wszystko, gdyż robiąc małe combo w postaci naciśnięcia oraz przytrzymania przycisku podczas obracania zyskujemy dostęp do dodatkowej funkcjonalności.

Flic Twist - inteligentny przycisk z pokrętłem
fot. twist.flic.io

Montaż oraz budowa

Smart przycisk jest wyposażony w 12 diod LED, które na bieżąco informują nas o ile stopni został on obrócony. Jest na tyle uniwersalny, że można go z powodzeniem zamontować na ścianie przy pomocy dołączonego magnetycznego uchwytu ściennego lub zwyczajnie postawić na stole czy szafce nocnej. Do jego działania niepotrzebne jest zasilanie, ma dołączone baterie AAA, które zapewniają działanie przez 2 lata.

Lista kompatybilności jest naprawdę imponująca. Obsługuje m.in. akcje IFTTT, SmartThings Samsunga oraz Philips Hue, Lifx, Sonos, Ecobee, IKEA Trådfri, Alexa czy Chromecast.

Flic Twist - inteligentny przycisk z pokrętłem
fot. designwanted. com

Flic Twist dostępność

Zamówienia przedpremierowe na Flic Twist pojawiły się na Kickstarterze z początkiem listopada 2021 roku. Crowdfunding to typowe działanie producenta, gdyż zawsze korzysta z niego, w przypadku planu wprowadzania nowych produktów na rynek.

Wysyłka urządzeń ma być realizowana w czerwcu 2022 roku. Smart przycisk dostępny będzie w dwóch kolorach: Frost White i Matte Black.