GoGoLeash

GoGoLeash: urządzenie 6-w-1 dla każdego miłośnika psów

GoGoLeash to innowacyjny projekt wielofunkcyjnej smyczy dla psa, który osiągnął swój cel na Kickstarter w ciągu 8 minut. Urządzenie to jest wszystkim, o czym miłośnik czworonogów mógłby pomarzyć. Poznajmy je bliżej.

Nowa propozycja

GoGoLeash łączy w sobie kilka narzędzi, których każdy posiadacz psa używa codziennie – pojemnik na wodę, latarkę LED, smycz, a także urządzenia do treningu pupila. Dodatkowo posiada przycisk, po którego naciśnięciu wytwarzany jest dźwięk przyciągający uwagę naszego pupila, na wypadek, gdyby chciał się zbytnio oddalić.

GoGoLeash: urządzenie 6-w-1 dla każdego miłośnika psów
Niektóre funkcje urządzenia (fot. GGL/ Kickstarter)

GoGoLeash posiada m.in. moduł treningowy, w którym to może wytwarzać różne dźwięki w celu nauczenia pupila kojarzenia ich z daną aktywnością. Nasz pies ma słyszeć taki dźwięk, nawet jeśli jest oddalony o 200 metrów. Dodatkowo, urządzenie to ma w sobie miejsce na plastikowe worki, które można łatwo wyjmować.

Dla człowieka i dla psa

Nie jest to jednak tylko smycz. W skład zestawu wchodzi także dedykowana obroża, która, dzięki systemowi wibracji, również może służyć nam do trenowania naszego milusińskiego. Wracając do smyczy, jej rączka wytrzyma nacisk nawet 100 kg, dzięki czemu możemy użyć jednej do wychodzenia na spacer z wszystkimi naszymi pupilami. Ponadto, posiada ona funkcję przełączania pomiędzy obrożami (maksymalnie 4 naraz), dzięki której możemy wskazać, którego psa chcemy trenować. Twórcy GoGoLeash nazywają tę funkcję smart switching.

GoGoLeash: urządzenie 6-w-1 dla każdego miłośnika psów
Funkcja smart switching (fot. GGL/ Kickstarter)

Smycz możemy też przypiąć w miejsce pasu samochodowego, dzięki czemu nasz pupil będzie bezpiecznie podróżował.

GoGoLeash: urządzenie 6-w-1 dla każdego miłośnika psów
Funkcja przypięcia jako pas samochodowy (fot. GGL/ Kickstarter)

Rączka posiada baterię o pojemności 1000 mAh i posiada certyfikat odporności na wodę IP65. Obroża ma baterię 400 mAh, również IP65, a ładuje się zaledwie w 30 minut.

GoGoLeash (nie) od zaraz

Mimo, że prototypy GoGoLeash istniały już od roku, dopiero w tym miesiącu jej twórcy mogli pokazać swój produkt na portalu Kickstarter. Ich celem było zebranie 5000 dolarów, jednakże swój cel osiągnęli zaledwie w 8 minut. Teraz, po kilku dniach, 1500 osób zgromadziło na ten cel prawie 100 000 USD. To do nich właśnie pierwsze egzemplarze mają trafić na przełomie lipca i sierpnia. Za kilka miesięcy jednak GoGoLeash ma być dostępna w przystępnej cenie dla każdego.

Film przedstawiający produkt (źródło: Kickstarter)