Inteligentny zamek Tedee otworzy drzwi z użyciem smartfona

Inteligentny zamek Tedee otworzy drzwi z użyciem smartfona

Firma Tedee poinformowała właśnie o wynikach ponad dwuletnich prac nad inteligentnym zamkiem do drzwi wejściowych. Produkt trafił na rynek we współpracy z doskonale znanym w branży producentem zabezpieczeń – Gerdą i będzie w stu procentach kompatybilny ze standardowymi drzwiami, dostępnymi w sprzedaży.

Inteligentny zamek do drzwi, pozwalający na zamykanie i otwieranie nawet z drugiego końca świata

Zamek Tedee zamontować możemy w drzwiach wyposażonych we wkładkę profilową Gerda SLR. Produkt zasilany jest z pomocą ogniwa litowo-polimetowego o pojemności 3000 mAh, ładowanego z użyciem standardowego przewodu USB. Możemy zatem uzupełnić braki w baterii za pomocą ładowarki lub powerbanka.

Najważniejszą funkcjonalnością zamka jest pełna obsługa z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą Androida i iOSa. Z jej pomocą sprawdzimy, czy nasze drzwi są na pewno zamknięte.

tedee
Tak wygląda inteligentny zamek Tedee/ źródło grafiki: Tedee.com

Aplikacja pozwoli również na otwieranie drzwi oraz zamykanie praktycznie z każdego miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do internetu, by pozwolić wejść do mieszkania sąsiadowi, który ma podlać kwiatki w trakcie urlopu. Zamek Tedee może pracować w zakresie temperatury od 10 do 40 stopni Celsjusza, a maksymalna wilgotność robocza wynosi 65%.

Otwieranie zdalne tylko z wykorzystaniem akcesorium Tedee Bridge

Aby móc zdalnie sterować zamkiem, wymagany jest zakup dodatkowego akcesorium – Tedee Bridge. Jest to bezprzewodowy router, który przesyła informacje o zmianach stanu zamka w czasie rzeczywistym. Producent zaleca, by sprzęt znajdował się w odległości maksymalnie dwóch metrów od zamka.

Inteligentny zamek Tedee otworzy drzwi z użyciem smartfona
Oto router pozwalający na zdalne sterowanie zamkiem Tedee/ źródło grafiki: Tedee.com

Dla potencjalnych klientów ważne będą jednak ceny. Sam zamek kosztuje dokładnie 1289 złotych. Aby w stu procentach wykorzystać jego możliwości, powinniśmy kupić wspomniany wcześniej router Tedee Bridge. Jego cena wynosi natomiast 499 złotych. Istnieje również możliwość zamówienia usługi montażu realizowanej przez techników firmy Gerda. Jej koszt to natomiast 250 złotych. Zliczając wychodzi z tego niezła sumka.

Dla Gerdy jako producenta zamków do drzwi przejście do segmentu inteligentnych rozwiązań jest naturalną drogą rozwoju. Firma przymierzała się do tego już wcześniej. Działamy natomiast na rynku konsumenckim, a to oznacza konieczność zgrania naszych możliwości technologicznych, produkcyjnych i sprzedażowych z oczekiwaniami i możliwościami nabywczymi klientów. Obecnie niemal każdy posiada smartfona, rośnie tym samym zainteresowanie nowymi technologiami. Inteligentny zamek przestał więc być już tylko drogim gadżetem i wychodzi z rynkowej niszy — mówi Andrzej Kaszycki, wiceprezes marki Tedee

Jako ciekawostkę warto wspomnieć o zamku Xiaomi, który trafił niedawno na akcję crowdfoundingową. Zaopatrzony został między innymi w czytnik linii papilarnych czy możliwość odblokowywania z użyciem łączności Bluetooth. Więcej informacji na jego temat znajdziecie we wpisie Tomka.