Xiaomi Smart Lock E - inteligentny zamek od Chińczyków trafił na akcję croudfundingową

Xiaomi Smart Lock E – inteligentny zamek od Chińczyków trafił na akcję croudfundingową

Inteligentny zamek do drzwi – Xiaomi Smart Lock E jest kolejnym urządzeniem, w którego rynkowym debiucie chińskiej firmie pomogą jej sympatycy, współfinansując je w ramach crowdfundingu. Z zapowiedzi wynika, że produkt może okazać się bardzo ciekawy.

Xiaomi Smart Lock E – estetyka i bezpieczeństwo w jednym

Na przedstawionych wizualizacjach zamek Xiaomi Smart Lock E prezentowany jest jako eleganckie urządzenie zaprojektowane z duchem dyskretnego minimalizmu. Nad czarną klamką umieszczono panel dotykowy, który po podświetleniu prezentuje użytkownikowi klawiaturę umożliwiającą wprowadzenie hasła, czyli jednego z sześciu dostępnych metod zabezpieczenia strzeżonego pomieszczenia czy nieruchomości.

Xiaomi Smart Lock E kompatybilny jest z następującymi zabezpieczeniami:

  • skaner linii papilarnych (rzekomo ze skutecznością na poziomie 98,5%);
  • hasło;
  • hasło tymczasowe;
  • odblokowanie przez Bluetooth;
  • integracja z Apple HomeKit;
  • klucz awaryjny.

Funkcjonalność zamka dodatkowo rozszerza zintegrowany dzwonek do drzwi.

Xiaomi Smart Lock E
Xiaomi Smart Lock E fot. via Gizmochina

Gdyby zabrakło zasilania

Jedną z większych wątpliwości związanych z wykorzystaniem inteligentnych zamków jest obawa o brak możliwości otwarcia drzwi w sytuacji, w której urządzenie zostanie pozbawione dostępu do energii elektrycznej. W przypadku zamka Xiaomi problem ten ograniczany jest poprzez wykorzystanie ośmiu baterii, które powinny wystarczyć na 18 miesięcy korzystania z urządzenia. Posiadacz Smart Lock E będzie notyfikowany o konieczności zmiany baterii poprzez pulsującą, czerwoną diodę w sytuacji, gdy ich poziom naładowania spadnie poniżej 20%.

Jeżeli mimo wszystko doszłoby do utraty zasilania bateryjnego, a awaryjny klucz znalazł się po drugiej stronie drzwi, inteligentny zamek posiada wejście USB-C, do którego można chwilowo podłączyć powerbank i otworzyć zamknięte pomieszczenie.

Trwa przedsprzedaż

Xiaomi Smart Lock E dostępny jest w ramach przedsprzedaży powiązanej z akcją crowdfundingową. Osoby, które zdecydują się nabyć urządzenie już teraz, zapłacą za nie 899 juanów (około 520 złotych). Docelowa cena zamka będzie wynosiła 999 juanów (ok. 580 złotych).

Inteligentny zamek produkcji Xiaomi nie tylko dobrze wygląda, ale zapewnia szeroką funkcjonalność i wysoki poziom bezpieczeństwa, dlatego, jeżeli tylko trafi do sprzedaży poza Chinami, z pewnością stanie się urządzeniem wartym uwagi. Na szczególną uwagę zasługuje integracja z Apple HomeKit, z której ucieszą się zwłaszcza posiadacze zegarków Apple Watch. Możliwość otwarcia drzwi do domu z poziomu zegarka wydaje się być bardzo praktycznym udogodnieniem.