Google

Google wyciąga rękę do deweloperów. Otwarcie serwisu AI Platform Prediction

Serwis AI Platform Prediction od Google wyszedł z wersji Beta. Od wczoraj dostępny jest dla każdego. Platforma ta pozwala deweloperom na przygotowywanie i trenowanie modeli sztucznej inteligencji całkowicie w chmurze. Dlaczego to się liczy?

Pomocna dłoń

AI Platform Prediction bazuje na silniku Google Kubernetes (GKE). Firma stworzyła serwis ten z myślą o najniższym możliwym opóźnieniu i najwyższej niezawodności.

Google
Firma ma duże plany związane z nowym serwisem / fot. Google

Spółka analizująca światową gospodarkę, IDC, przewiduje, że wydatki na rozwój sztucznej inteligencji potroją się zaledwie przez następne 3 lata (do 78 miliardów dolarów). To nie pierwszy dedykowany serwis do tworzenia AI od Google. Dzięki temu to właśnie spółka zależna od Alphabet Inc. przoduje na rynku.

Z czym to się je

Do trenowania modeli AI potrzebny jest naprawdę potężny sprzęt. Najnowsze karty graficzne i specjalistyczne procesory ledwo co nadążają za potrzebami deweloperów. Nie wszyscy z nich mają jednak odpowiednie komputery. Z pomocą przychodzi Google.

Google
Platforma przeszła już wyczerpujące testy / fot. Google

Dzięki AI Platform Prediction, programiści mogą używać maszyn wirtualnych działających w serwerowniach Google. Wszystko zrobią więc w chmurze – zgromadzą bazę danych, przetrenują modele sztucznej inteligencji, a w międzyczasie będą mogli analizować informacje o użyciu pamięci RAM i mocy obliczeniowej dedykowanego im komputera w czasie rzeczywistym.

Od technicznej strony

Google mówi, że AI Platform Prediction będzie wspierał frameworki XGBoost i scikit. Przedstawi również nasze dane w formie różnych wizualizacji, a także, dzięki ciągłej aktualizacji danych wejściowych, każdy kolejny trening może przynieść lepsze rezultaty.

Unia Europejska
To właśnie sztuczna inteligencja stoi za sukcesem Asystenta / fot. Unsplash

Producent wspomina także, że, od zaplecza, AI Platform Prediction może działać na każdym rodzaju (nowoczesnego) sprzętu. Dzięki temu, przedsiębiorstwo będzie mogło rozwijać swój serwis w ekonomiczny sposób.

Żyjemy w erze AI. Warto więc wiedzieć o niej więcej. Pełną informację od firmy Google możemy znaleźć tutaj. Dostępna jest także strona AI Platform Prediction. Na nią również zapraszam.