Obrazek przedstawia logo Google Home.

Aplikacja Google Home dostępna na smartwatche Samsunga

Google oficjalnie wypuścił zaktualizowaną wersję aplikacji Google Home. Można ją zainstalować na smartwatchach Samsunga.

Google, podczas swojej ubiegłotygodniowej konferencji #MadeByGoogle, zaprezentował nam wiele urządzeń, jednak w kontekście tego artykułu istotna jest premiera Google Pixel Watch. Dlaczego akurat tego urządzenia? Bowiem wraz z nim, firma wypuściła zaktualizowaną wersję aplikacji Google Home.

Da się ją od teraz zainstalować na urządzeniach smartwatch operujących na systemie Wear OS w wersji 3.0 i nowszej. Poza wspomnianym już Google Pixel Watchem, głównymi urządzeniami korzystającymi z systemu są zegarki marki Samsung. Między innymi Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 4 Classic czy najnowszy Galaxy Watch 5 / Galaxy Watch 5 Pro.

Na co pozwoli nam aplikacja w wersji na smartwatche?

Do tej pory jedyną możliwością kontroli nad inteligentnymi urządzeniami było wykorzystanie komend głosowych Asystenta Google. Jednak wraz z udostępnieniem aplikacji, wachlarz możliwości użytkownika znacząco się powiększył. Korzystanie z Google Home z poziomu smartwatcha, jak zapewnia producent, od teraz będzie o wiele przyjemniejszym doświadczeniem.

Nie jest jednak kompletna. Obecna wersja jest w stanie „Public Preview”, czyli wersji, która ma na celu sprawdzenie funkcjonalności oraz zebranie feedbacku dotyczącego ogólnie pojętego działania aplikacji. Ponadto część funkcji dostępnych na smartfonie nie jest dostępna w wersji na smartwatche, a sam kod aplikacji może jeszcze zawierać różnego rodzaju błędy…

Aplikacja Google Home dostępna na smartwatche Samsunga
Sterowanie Google Home, przy pomocy inteligentnego zegarka

Czy inne inteligentne zegarki będą w stanie obsłużyć aplikację Google Home?

Na to pytanie spróbował odpowiedzieć Mishaal Rahman, Senior Technical Editor w firmie Esper. Na swoim Twitterze opublikował wpis, w którym spróbował zainstalować Google Home na urządzeniu działającym na Wear OS 2.0. Czy ten eksperyment się powiódł?

Otóż okazuje się, że nie. Aplikacja wymaga 30-ej wersji narzędzi deweloperskich SDK (ang. Software Development Kit), która to nie jest obsługiwana przez systemy Wear OS w wersji niższej od 3.0.