Logo (źródło:

Aplikacja Google Home dostępna na smartwatche Samsunga

Google oficjalnie wypuścił zaktualizowaną wersję aplikacji Google Home. Można ją zainstalować na smartwatchach Samsunga.

Google, podczas swojej ubiegłotygodniowej konferencji #MadeByGoogle, zaprezentował nam wiele urządzeń, jednak w kontekście tego artykułu istotna jest premiera Google Pixel Watch. Dlaczego akurat tego urządzenia? Bowiem wraz z nim, firma wypuściła zaktualizowaną wersję aplikacji Google Home.

Da się ją od teraz zainstalować na urządzeniach smartwatch operujących na systemie Wear OS w wersji 3.0 i nowszej. Poza wspomnianym już Google Pixel Watchem, głównymi urządzeniami korzystającymi z systemu są zegarki marki Samsung. Między innymi Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 4 Classic czy najnowszy Galaxy Watch 5 / Galaxy Watch 5 Pro.

Na co pozwoli nam aplikacja w wersji na smartwatche?

Do tej pory jedyną możliwością kontroli nad inteligentnymi urządzeniami było wykorzystanie komend głosowych Asystenta Google. Jednak wraz z udostępnieniem aplikacji, wachlarz możliwości użytkownika znacząco się powiększył. Korzystanie z Google Home z poziomu smartwatcha, jak zapewnia producent, od teraz będzie o wiele przyjemniejszym doświadczeniem.

Nie jest jednak kompletna. Obecna wersja jest w stanie „Public Preview”, czyli wersji, która ma na celu sprawdzenie funkcjonalności oraz zebranie feedbacku dotyczącego ogólnie pojętego działania aplikacji. Ponadto część funkcji dostępnych na smartfonie nie jest dostępna w wersji na smartwatche, a sam kod aplikacji może jeszcze zawierać różnego rodzaju błędy…

Aplikacja Google Home dostępna na smartwatche Samsunga
Sterowanie Google Home, przy pomocy inteligentnego zegarka

Czy inne inteligentne zegarki będą w stanie obsłużyć aplikację Google Home?

Na to pytanie spróbował odpowiedzieć Mishaal Rahman, Senior Technical Editor w firmie Esper. Na swoim Twitterze opublikował wpis, w którym spróbował zainstalować Google Home na urządzeniu działającym na Wear OS 2.0. Czy ten eksperyment się powiódł?

Otóż okazuje się, że nie. Aplikacja wymaga 30-ej wersji narzędzi deweloperskich SDK (ang. Software Development Kit), która to nie jest obsługiwana przez systemy Wear OS w wersji niższej od 3.0.