Inteligentny dom (źródło: Pixabay)
Inteligentny dom (źródło: Pixabay)

Google Home zyska dużo ulepszeń. Inteligentny dom będzie bardziej intuicyjny

Jak zapowiada Google, praca platformy Google Home będzie coraz lepsza intuicyjna. Inteligentny dom powiększy się o kolejne funkcje kamer i czujników. Marka pracuje także nad obsługą Smart Home w trybie offline.

Smart Home i wygoda platform

Inteligentny dom staje się coraz bardziej popularny. Wielu wielbicieli technologii (i nie tylko) decyduje się na zarządzanie urządzeniami, należącymi do gospodarstwa domowego, z poziomu smartfona. Smart sprzęty zostają wyposażone w technologie, takie jak moduły Bluetooth, Wi-Fi, protokół Zigbee czy standard Matter, aby móc wygodnie łączyć się między sobą, pozwalając na tworzenie automatyzacji i scen.

Aby jednak połączyć wszelkie urządzenia w jeden system konieczne jest wybranie wygodnej dla domowników platformy. Poza aplikacjami dedykowanymi dla gadżetów poszczególnych producentów możliwe jest także łączenie sprzętów z wiodącymi platformami. Wśród nich znalazły się m.in. Amazon Alexa, Apple HomeKit czy Google Home.

Nest Cam Outdoor (1. gen) trafiają do Google Home (źródło: Google Nest Community)
Nest Cam Outdoor (1. gen) trafiają do Google Home (źródło: Google Nest Community)

Aplikacje te różnią się między sobą funkcjonalnością i przystępnością. Możliwość intuicyjnego zarządzania Smart Home jest niezwykle istotne, dlatego też poszczególni producenci intensywnie angażują się w dodawania coraz to nowszych i wygodnych funkcji.

Podczas AMA (z ang. „ask me anything”, czyli „zapytaj mnie o cokolwiek”), przedstawiciele marki Google podzielili się najnowszymi pomysłami i propozycjami, które w najbliższych miesiącach mogłyby trafić do jednej z wiodących platform. O czym wspomniano podczas rozmów?

Plany wobec Google Home

Prace nad rozwojem platformy Google Home są intensywne. Technologiczny gigant pracuje nad wzmocnieniem kontroli lokalnej, a także pozwoli obsługiwać jeszcze więcej czujników i kamer. Dotychczas Google Home wymagało do działania połączenia z siecią internetową, jednak jak twierdzi kierownik techniczny, sytuacja ta w przyszłości może ulec zmianie.

Informatycy prowadzą prace nad wprowadzeniem tzw. routingu interakcji w obrębie sieci lokalnej. Dzięki temu użytkownicy będą mogli zarządzać swoimi smart sprzętami nawet w przypadku braku dostępu do Internetu.

(źródło: Google Home)
(źródło: Google Home)

Technologiczny gigant ma w planach poszerzenie liczby działających na platformie urządzeń. W tym celu trwa współpraca z kolejnymi partnerami, jednak przedstawiciele zaznaczają, iż na pierwszym miejscu stawiane jest bezpieczeństwo oraz wysoka jakość obsługi.

Z czasem użytkownicy będą mogli też skorzystać z większej liczby funkcji i parametrów oferowanych przez czujniki. Google Home ma m.in. ulepszyć swoją działalność dla produktów Hue i Aqara.