Nest Cam Wired (źródło: Google)
Nest Cam Wired (źródło: Google)

Funkcje kamer Nest trafiają do Google Home w przeglądarce

Kamery Nest, przeniesione na platformę Google Home, mogą być teraz wygodnie zarządzane z poziomu przeglądarki internetowej na komputery. Użytkownicy starszych urządzeń mogą wygodnie przeglądać podglądy z kamer oraz tworzyć niestandardowe klipy z zarejestrowanych sytuacji.

Inteligentny dom w Google Home

Aplikacja Google Home jest jedną z wiodących w dziedzinie inteligentnego domu. To właśnie tam intuicyjnie możemy tworzyć wszechstronny system, złożony z wzajemnie skomunikowanych urządzeń, pochodzących od różnych producentów. Wspomagana standardem Matter struktura pozwala obsługiwać, zarządzać i uzależniać gadżety, aby Smart Home stał się czystą wygodą.

Kamery Nest mogą być zarządzane w przeglądarce na platformie Google Home (źródło: Google)
Kamery Nest mogą być zarządzane w przeglądarce na platformie Google Home (źródło: Google)

Choć marka Google mocno angażuje się w inteligentny dom, po drodze napotyka pewne problemy, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonalność tworzonego systemu. Jedną z takich bolączek tego producenta są kamery Nest pierwszej generacji. 

Choć firma oficjalnie została przejęta przez giganta z Mountain View już w 2014 roku, a intensywna współpraca doszła do skutku w 2016 roku, dopiero od zeszłego roku kamery były przenoszone na platformę Google Home w ramach publicznej wersji zapoznawczej.

Dotychczas jednak posiadacze urządzeń monitorujących z 2015 roku mogli korzystać z nich jedynie w obrębie aplikacji mobilnej.

Kamery Nest w przeglądarce internetowej

Teraz sytuacja zmienia się, a Google ogłasza, że kamery Nest zostaną rozpowszechnione również w wersji przeglądarkowej. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy zyskają dostęp do różnorodnych, licznych i przede wszystkim przydatnych funkcji.

Wśród opcji, z jakich mogą korzystać posiadacze Google Nest Cam oraz dzwonków do drzwi, znalazł się m.in. dostęp do historii zdarzeń, a także osi czasu. Możliwe będzie także pobieranie nagranych sytuacji, tworzenie niestandardowych klipów z możliwością zachowania ich na dysku komputera i udostępniania czy też obsługa obrazu w obrazie dla podglądu rejestrowanego w trybie na żywo. Dodatkowo, jeśli użytkownik wyrazi zgodę na korzystanie z publicznej wersji zapoznawczej otrzyma dostęp do nowo wdrażanych funkcji.

Korzystanie z Google Home poprzez przeglądarkę internetową na komputerze może ułatwić sporo zadań, podgląd został zoptymalizowany wprost do dużych ekranów. Tworzenie niestandardowych klipów stanie się prostsze, dzięki wygodnemu użyciu myszki do wyboru konkretnego momentu na osi czasu.

Nowa opcja ma dotrzeć do wszystkich w ciągu kilku najbliższych tygodni i objąć przeniesione na platformę Google Home urządzenia Nest, takie jak kamera wewnętrzna przewodowa drugiej generacji, zewnętrzna lub wewnętrzna na baterię, z reflektorem, przewodowa z dzwonkiem drugiej generacji, dzwonek bateryjny, wewnętrzna pierwszej generacji oraz zewnętrzna pierwszej generacji.