Podgląd z kamer bezpośrednio w aplikacji (źródło: Google)
Podgląd z kamer bezpośrednio w aplikacji (źródło: Google)

Zewnętrzne kamery Nest trafią do Google Home. Nareszcie!

Właściciele Nest Cam Outdoor wreszcie będą mogli obsługiwać swój sprzęt za pomocą aplikacji Google Home. Zewnętrzne kamery dołączają do wewnętrznych, które trafiły na znaną platformę w ramach sierpniowej aktualizacji.

Rozwój platformy inteligentnego domu

Platforma Google Home prężnie się rozwija, do aplikacji możemy dodać już naprawdę wiele urządzeń, a dzięki standardowi Matter da się swobodnie obsługiwać inteligentne sprzęty różnych producentów. Pomimo szerokich możliwości technologicznych producent dopiero w tym roku podjął się przeniesienia kamer Nest pierwszej generacji na swoją platformę. Trochę czasu to zajęło, biorąc pod uwagę, że Google przejęło firmę Nest w 2014 roku, a szerszą współpracę podjęto w 2016 roku.

Nest Cam (źródło: Google)
Nest Cam (źródło: Google)

W sierpniu br. marka Google, w ramach aktualizacji, zdołała dodać wewnętrzne kamery Nest pierwszej generacji do Google Home, a teraz przyszedł czas na wersję zewnętrzną. Aby najszybciej skorzystać z nowej opcji warto zapisać się do tzw. Publicznej wersji przedpremierowej, która umożliwia użytkownikom korzystanie oraz testowanie najnowszych funkcji pojawiających się w aplikacji.

Nest Cam Outdoor na platformie Google Home

Wdrażanie kamer jest stopniowe i, jak twierdzi gigant, może zająć kilka tygodni. Użytkownik zostanie poinformowany o możliwości przeniesienia za pomocą powiadomienia w sekcji Ulubione aplikacji Google Home.

Nest Cam Outdoor (1. gen) trafiają do Google Home (źródło: Google Nest Community)
Nest Cam Outdoor (1. gen) (źródło: Google Nest Community)

Posiadacze Cam Outdoor (1. gen), po otrzymaniu dostępu do urządzeń na znanej platformie, utracą możliwość korzystania z podglądu na żywo z kamery w starej aplikacji Nest. Historia nagrań nie zniknie, jednak nie pojawią się tam już żadne nowe pliki. Zarejestrowane zdarzenia będą dostępne w Google Home.