Nest Cam (źródło: Google)
Nest Cam (źródło: Google)

Google Home wreszcie obsłuży starsze kamery Nest

Odświeżona aplikacja Google Home, która pozwala na zarządzanie inteligentnym domem, wreszcie otrzyma dostęp do pierwszej generacji wewnętrznych kamer Nest z 2015 roku. Co to oznacza dla ich posiadaczy?

Nest Cam Indoor doczekały się obsługi w Google Home

W zeszły czwartek przedsiębiorstwo z Mountain View wspomniało o sukcesywnym dodawaniu wewnętrznych kamer Nest pierwszej generacji do wiodącej aplikacji inteligentnego domu. Google Home dzięki aktualizacjom ma z czasem dać możliwość obsługi tych nieco starszych urządzeń, które weszły na rynek w 2015 roku.

Jak wynika z publikacji, aby najszybciej móc skorzystać z przeniesienia swoich kamer Nest do aplikacji Google Home, należy dołączyć do publicznej wersji zapoznawczej. To właśnie dzięki temu użytkownicy otrzymają powiadomienie o tym, iż mogą już dodać obsługę tych sprzętów, a system będzie generował podpowiedzi we właściwej realizacji tego procesu. Właściciele Nestów dostaną również maila o takiej możliwości.

Nest Cam (1. gen) będzie obsługiwana przez Google Home (źródło: Google)
Nest Cam (1. gen) będzie obsługiwana przez Google Home (źródło: Google)

Funkcjonalność starszych kamer w odświeżonej aplikacji

Posiadacze urządzeń z 2015 roku będą mogli w wiodącej aplikacji korzystać z podstawowej obsługi oraz dodatkowych, nowych funkcji. Wśród nich można wspomnieć o aktualizacji historii kamer czy dodawaniu ich do listy ulubionych sprzętów. Ta opcja pozwoli na zapoznawanie się z podglądem nagrań od razu po wejściu w aplikację.

Użytkownicy starszych kamer Nest będą mogli także sprawdzać podgląd z kamery bezpośrednio w przeglądace. Dodatkowo, jeśli urządzenie zostanie ujęte w ramach ustalonych procedur, będzie można je uruchomić z komputera.