Panel dotykowy z wtyczką (źródło: Brilliant)
Panel dotykowy z wtyczką (źródło: Brilliant)

Ten domowy panel sterowania zamontujesz za pomocą wtyczki

Firma Brilliant, jeden z amerykańskich producentów urządzeń typu smart, wprowadził nowy panel sterowania z dotykowym wyświetlaczem, który można ulokować w dowolnym miejscu i podłączyć go za pomocą wszechstronnej wtyczki. Dzięki niemu domownicy mogą w jednym miejscu zarządzać całym ekosystemem inteligentnego domu.

Sterowanie podstawą inteligentnego domu

Smart Home staje się coraz bardziej popularny i wielu z nas pragnie mieć go we własnych wnętrzach. Szeroko pojęty inteligentny dom to nie tylko urządzenia, ale przede wszystkim współgrający pomiędzy nimi system, który spełni nasze oczekiwania oraz doda komfortu do codziennego życia i funkcjonowania.

Jeden z amerykańskich producentów linii dotykowych paneli sterowania wprowadził na rynek sprzęt, który pozwoli zarządzać domem z dowolnie wybranego miejsca w domu. Podstawą działania jest inteligentna wtyczka wpinana do tradycyjnego gniazdka, co sprawia, że instalacja staje się niezwykle prosta.

Kompatybilność i wszechstronność najnowszego panelu

Najnowszy sprzęt marki Brilliant współpracuje z asystentem Alexą oraz innymi inteligentnymi urządzeniami. Pozwala na sterowanie m. in. oświetleniem, zamkami, termostatami, zarządzanie kamerami czy domofonem, a także uruchamianiem scen. Panel został zintegrowany np. z żarówkami Hue, LIFX oraz TP-Link, a także głośnikami Nest i Sonos, zamkami ring oraz mnóstwem innych smart urządzeń innych producentów.

Panel dotykowy z wtyczką (źródło: Brilliant)
Panel dotykowy z wtyczką (źródło: Brilliant)

Sprytne funkcje różnego rodzaju sprzętów wyświetlane są na 5-calowym ekranie dotykowym LCD. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone we wbudowaną kamerę z możliwością nasunięcia na nią przesłony, aby codzienna prywatność została zachowana.

Co istotne, w przypadku tego sprzętu, urządzenie może być zamontowane na każdej ścianie i nie wymaga przewodu neutralnego, który często jest wymagany, a nie jest zainstalowany w starszych domach. Montaż opiera się jedynie o dowolne gniazdko elektryczne oraz przykręcenie panelu do ściany.

Panel dotykowy z wtyczką (źródło: Brilliant)
Montaż panelu dotykowego z wtyczką (źródło: Brilliant)

Sprzęt dostępny jest w sześciu wersjach kolorystycznych ramki – białym, kości słoniowej, jasnego migdału, srebrnym, szarym oraz czarnym. Aktualna cena tego urządzenia w wersji białej to 399 dolarów, czyli około 1640 złotych, natomiast inne barwy dostępne są za 422 dolary, a więc około 1740 złotych.