Samsung Gaming Hub (źródło: Samsung)
Samsung Gaming Hub (źródło: Samsung)

Aplikacje do gier w chmurze trafią na starsze telewizory Samsunga

Tegoroczne targi Gamescom w Kolonii przyniosły kolejne wieści dla fanów gier na konsoli. Posiadacze nieco starszych telewizorów otrzymają dostęp do nowego rozwiązania, są nimi aplikacje do gier w chmurze. Niestety obsługa Gaming Hub nadal dotyczy wyłącznie najnowszych sprzętów.

Gaming Hub, czyli gra na konsoli… bez konsoli

Gry na konsoli bez konsoli są coraz bardziej popularne, wszystko dzięki platformom, które działają w oparciu o chmurę. Jednym z tego rodzaju serwisów jest Gaming Hub zaproponowany przez firmę Samsung. Dzięki niej gracze z całego świata mogą korzystać z grania w chmurze, obsługując takie usługi, jak Xbox Game Pass, GeForce Now, Amazon Luna oraz inne.

Działalność Gaming Hub rozpoczęła się w lipcu zeszłego roku i, choć trafiła również do Polski, była nieco ograniczona. Mianowicie opcja ta trafiła do posiadaczy wyłącznie najnowszych telewizorów tego producenta. Wśród urządzeń, na których uruchomiono Gaming Hub można wymienić zeszłoroczne modele, a więc Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED. Dostępem do platformy objęto też serię inteligentnych monitorów z 2022 roku. Trzeba przyznać, że to niewiele i jest to spore ograniczenie dla użytkowników.

Aplikacje do gier w chmurze (źródło: Samsung)
Aplikacje do gier w chmurze (źródło: Samsung)

Aplikacje do gier w chmurze

Dotychczas, posiadacze nieco starszych urządzeń Samsung Smart TV, które zostały wprowadzone w 2021 roku, mogły pochwalić się możliwością uruchomienia aplikacji do strumieniowego przesyłania gier, zamiast dostępu do Gaming Hub.

Podczas tegorocznych targów Gamescom, które będą trwały jeszcze do najbliższej niedzieli w niemieckiej Kolonii, Mike Lucerno, jeden z przedstawicieli Samsunga, wspomniał o poszerzeniu listy sprzętów z dostępem do przesyłania gier.

Okazuje się, że jeszcze w tym roku taka możliwość trafi na modele telewizorów wprowadzone w 2020 roku. Te aplikacje do gier w chmurze mają działać tak, jak na Smart TV z 2021 roku. Niestety, nie ma przesłanek jakoby platforma Gaming Hub miała pojawić się na starszych modelach sprzętów tego producenta.