Samsung Gaming Hub, aplikacje do gier w chmurze (źródło: Samsung)
Gaming Hub (źródło: Samsung)

Graj na konsoli bez konsoli. Samsung Gaming Hub wystartował – również w Polsce!

Granie w chmurze staje się coraz bardziej popularne. Dostrzegł to również Samsung, który wystartował ze swoją platformą do grania w chmurze, w której znajdziemy wszystkie najważniejsze usługi streamingowe gier!

Samsung Gaming Hub – graj na konsoli telewizorze!

Na rynku streamingu gier panuje dość zaciekła konkurencja. Przeróżne firmy prześcigają się nie tylko w bibliotece dostępnych gier, ale i również w cenie i technologii swojej oferty. Samsung postanowił wykorzystać bogactwo usług gier w chmurze, godząc je i łącząc w jedną aplikacje – Samsung Gaming Hub!

I, przyznać trzeba, że jest to pomysł niezwykle trafiony, ponieważ przy pomocy samego telewizora i kontrolera, korzystać możemy z bogatej oferty takich usług, jak Xbox Cloud Gaming (kiedyś xCloud), NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia, Utomik, a niebawem również Amazon Luna. Mowa tu więc o praktycznie wszystkich najważniejszych dostawcach streamingu gier.

Samsung Gaming Hub
Samsung Gaming Hub | fot. Samsung

Gdyby tego było mało, dodatkowo Samsung zadbał o wsparcie dla swoich autorskich technologii obrazu w Gaming Hubie, dzięki czemu gracze liczyć mogą na niski input lag, a także całkiem udany upscaling, zapewniając wyższą rozdzielczość, jak i również lepsze odwzorowanie kolorów.

Oprócz tego koreańska firma nie zapomniała też o odpowiednim wsparciu dla akcesoriów. Do kompatybilnych telewizorów i monitorów tego producenta podłączyć możemy najpopularniejsze kontrolery, takie jak pady od Xboksa, ale i również kontrolery od PlayStation, a także przeróżne headsety Bluetooth!

Na jakich telewizorach Samsunga zagramy w chmurze?

Gdzie jest haczyk? Na ten moment z Gaming Hub korzystać mogą posiadacze tylko najnowszych modeli telewizorów i monitorów od Samsunga, mowa tu dokładnie o: 2022 Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED i 2022 Smart Monitor Series – czyli wszystkich sprzętów Koreańczyków, które pojawiły się na rynku w tym roku. W niedalekiej przyszłości lista obsługiwanych przez platformę Gaming Hub telewizorów i monitorów najpewniej się poszerzy.

Jeśli jednak posiadacie któryś z powyższych sprzętów, to już od paru dni możecie z Samsung Gaming Hub korzystać – moim zdaniem jest to świetny pomysł na tanie granie, bez potrzeby kupowania drogiego PC czy konsol nowej generacji. Tym bardziej, że sam miałem okazje kiedyś sprawdzić Xbox Cloud Gaming, Google Stadia i NVIDIA GeForce NOW, które zaskoczyły mnie swoim w większości bezproblemowym działaniem.