Samsung Gaming Hub to wiele usług streamingu gier w zasięgu jednego kontrolera

Samsung Gaming Hub to wiele usług streamingu gier w zasięgu jednego kontrolera

Samsung podzielił się szczegółami dotyczącymi nowej usługi dla graczy. Gaming Hub ma pozwolić na wygodną grę w chmurze na telewizorach i inteligentnych monitorach, w tym Samsung Monitor M8.

Samsung Gaming Hub, czyli telewizor w chmurze z grami

Samsung zapowiedział właśnie sporo nowości, takich jak nowy model inteligentnego monitora oraz Gaming Hub. Ta ostatnia wydaje się szczególnie interesująca i powinna spodobać się fanom grania w chmurze.

Jak podaje Samsung, nowa funkcja Gaming Hub trafi na wybrane modele Smart TV, które pojawią się na rynku w 2022 roku. Pozwoli ona na rozszerzenie funkcjonalności grania w chmurze o kolejne serwisy. Wśród usług, które będą dostępne, znalazły się GeForce Now, Google Stadia oraz Utomik.

Co ciekawe, (póki co?) nie znajdziemy tutaj dedykowanej aplikacji Xbox Cloud Gaming. Jest to zaskakujące ze względu na aktywną współpracę Samsunga i Microsoftu, która zaowocowała dostępnością xCloud na urządzeniach z Androidem, wliczając w to także… smart lodówkę. Niewykluczone, że wkrótce się ona pojawi, lecz nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Warto również przypomnieć, że na Smart TV Samsunga znalazła się również oficjalna aplikacja Steam Link. Producent zapewnia, że na ten moment nie przewiduje integracji usługi Valve z Gaming Hubem.

Samsung Gaming Hub
fot. Samsung

Gaming Hub nie skupi się wyłącznie na dostarczaniu rozrywki z chmury, ale również na zintegrowaniu z posiadanymi konsolami. Wśród wspieranych kontrolerów znajdą się zarówno te do Xboksa, jak i do PlayStation, a więc przełączanie się pomiędzy grami uruchomionymi na konsoli, a tymi w chmurze nie będzie wymagało zmiany pada. Gaming Hub ma również analizować tytuły, w które najczęściej gramy i proponować nam je na ekranie głównym.

Podczas zapowiedzi nie padły żadne zapewnienia dotyczące jakości streamingu. Nie jest więc do końca jasne, czy gry uruchamiane z GeForce Now lub Google Stadia za pomocą Gaming Hub zaoferują strumieniowanie w 4K. Samsung zapewnił, że „współpracuje z partnerami w celu zapewnienia najwyższej jakości usług”. Więcej szczegółów na ten temat ma pojawić się wkrótce.

Gaming Hub ma być dostępny początkowo na wybranych modelach telewizorów producenta oraz inteligentnym monitorze Samsung Monitor M8. W planach jest jednak udostępnienie usługi większej liczbie klientów, a więc niewykluczone, że trafi ona również do właścicieli starszych urządzeń.