Sound Mirror (Źródło:soundmirror.ai)
Sound Mirror (Źródło:soundmirror.ai)

Sound Mirror to smart lustro niekoniecznie do łazienki

ICON.AI zaprezentował swoje najnowsze smart lustro – Sound Mirror. Urządzenie, z wbudowanym głośnikiem i modułem Alexy, nazywane przez twórców „Akustycznym Lustrem”, zaskakuje swoim minimalistycznym wyglądem.

Smart lustro o szerokiej gamie możliwości

ICON.AI – firma, która stworzyła smart lustro, to producent inteligentnych rozwiązań dla domów i medycyny, implementujący w swoje rozwiązania usługi Amazona, w tym obsługę głosową Alexy. Ich najnowszy twór zdobył wyróżnienie na targach Consumer Technology Association 2022. Co ciekawe, to nie pierwsze wyróżnienie dla firmy, która dwa lata temu również zdobyła nagrodę innowacji za smart lustro do… makijażu.

SOUND MIRROR to pełnowymiarowe, inteligentne lustro, dostępne w dwóch kształtach: okrągłym i podłużnym oraz czterech kolorach: złotym, srebrnym, czarnym i białym. Lustro przypominałoby typowe, domowe akcesorium, gdyby nie głośnik, zajmujący spory fragment lustra. A w środku jest jeszcze ciekawiej.

Nazywane przez twórców „Akustycznym Lustrem” urządzenie zostało wyposażone w moduły WiFi oraz Bluetooth. Bezdotykowa obsługa możliwa jest dzięki Amazonowej Alexie dostępnej na pokładzie. Możliwe jest wiec słuchanie muzyki, podcastów, wiadomości, pogody czy ustawienie alarmu.

Bardzo wygodnym dodatkiem jest również opcja sterowania innymi urządzeniami Smart za pośrednictwem lusterka. Moduł Bluetooth umożliwia również słuchanie muzyki bezpośrednio z telefonu. Nie należy się obawiać zalania głośnika, gdy urządzenie zainstalujemy w łazience – smart lustro jest całkowicie wodoodporne.

Sound Mirror Arch(Źródło:soundmirror.ai)
Sound Mirror Arch (źródło: soundmirror.ai)

Smart lustro – czy innowacyjne?

Minimalistyczny design i kilka opcji kolorystycznych sprawiają, że lustro wpasuje się w większość wnętrz, obojętnie czy to w łazience, salonie czy nawet biurze lub hotelu. Pytanie jednak, czy to rzeczywiście innowacyjny produkt?

Smart lustro bez własnego oświetlenia konkuruje nie tylko z istniejącymi już lusterkami do pielęgnacji skóry, trenerami personalnymi i technologicznymi gigantami, ale również z pomysłowością domorosłych inżynierów, jak Eben Kouao czy Rafael Dymek.

Czas więc pokaże, czy na SOUND MIRROR znajdą się chętni.