Samsung Smart Monitor M8
fot. Samsung

Nowy monitor Samsunga umożliwi granie bez komputera

Samsung zaprezentował nowy model z serii Smart Monitor – M8. Wśród nowości pojawia się kilka interesujących funkcji, które pozwolą na wygodną pracę i rozrywkę, nawet bez konieczności podłączania go do komputera.

Premiera Samsung Smart Monitor M8

Zaprezentowane w listopadzie 2020 roku Smart Monitor M7 oraz Smart Monitor M5 doczekają się rodzeństwa. Jak podaje The Verge, już niebawem na rynek trafi Samsung Smart Monitor M8. Zaoferuje on 32-calowy ekran o rozdzielczości 4K oraz szeroki wachlarz inteligentnych funkcji.

Podobnie, jak obecne na rynku modele inteligentnych monitorów Samsunga, Monitor M8 zaoferuje funkcje smart doskonale znane z telewizorów koreańskiego producenta czy też dostęp do aplikacji streamingowych. W tym roku pojawi się również kilka ciekawych nowości.

Pierwszą z nich jest funkcja Gaming Hub, czyli strumieniowanie gier z chmury. Nowa usługa Samsunga pozwoli posiadaczom Smart Monitora M8 na rozgrywkę w wybranych usługach streamingowych. Wszystko to bez konieczności podłączania komputera lub konsoli – odpowiednią aplikację zapewni sam monitor.

Więcej szczegółów na temat Gaming Hub, w tym listę wspieranych kontrolerów czy usług strumieniowania gier, Samsung planuje udostępnić nieco bliżej sklepowej premiery monitora w tym roku.

Aktualizacja, 03.01.2022: Samsung podzielił się pierwszymi informacjami na temat funkcji Gaming Hub i strumieniowania gier z chmury. Opisaliśmy nowości w osobnym tekście, który znajdziecie tutaj.

Samsung Smart Monitor M8
fot. Samsung

Co jeszcze?

Nowe urządzenie wyposażono także w funkcję sterowania urządzeniami domowymi podłączonymi do usługi Samsung SmartThings. Dzięki niej, w celu sterowania inteligentnym domem nie trzeba będzie sięgać po smartfon. Pojawi się także funkcja nazwana Workspace, skupiająca się wokół usług związanych z pracą. Wśród nich mają znaleźć się aplikacje pakietu Microsoft 365.

Monitor M8 będzie miał 11,4 mm grubości, co jest o wiele lepszym wynikiem niż w przypadku poprzenich modeli inteligentnych monitorów Samsunga. Producent zapewnia, że w zestawie znajdzie się również kamerka do wideorozmów SlimFit. Ma być ona przyczepiana do ekranu za pomocą magnesu i pozwolić na wygodną pracę lub kontakt z najbliższymi.

Nie jest do końca wiadome, jakie wejścia wideo zaoferuje monitor, lecz w specyfikacji ma znaleźć się port USB-C, pozwalający na ładowanie z mocą 65 W. Producent jak na razie nie podał żadnych informacji na temat ceny urządzenia ani daty jego wprowadzenia do sprzedaży.

Być może więcej szczegółów poznamy na targach CES 2022.