Corsair Platform6 (źródło: corsair.mediavalet.com)
Corsair Platform6 (źródło: corsair.mediavalet.com)

Biurko przyszłości: gdzie funkcjonalność spotyka się z nieskończonymi możliwościami

W świecie nowoczesnych technologii i gamingu, miejsce pracy odgrywa kluczową rolę. Tworzenie odpowiedniego środowiska nie tylko wpływa na wydajność, ale też na komfort codziennej pracy czy rozrywki. Firma Corsair, znana z produkcji sprzętu dla graczy, twórców treści i entuzjastów komputerowych, przedstawiła swój najnowszy produkt – biurko Platform:6.

Jedno biurko, wiele możliwości

Platform:6 to nie tylko biurko do gier, ale przede wszystkim modularne miejsce pracy, które łączy w sobie wysokiej jakości materiały, możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz szereg praktycznych funkcji. Wśród nich warto wymienić regulowaną wysokość czy rozbudowany system zarządzania kablami.

Dzięki sześciostopowej szerokości, Platform:6 jest idealne dla entuzjastów komputerowych, profesjonalnych streamerów czy osób pracujących zdalnie. Użytkownik może wybierać spośród wielu konfiguracji – od rodzaju powierzchni, przez regulowane nogi, aż po system szynowy.

Główną zaletą mebla jest jego modułowość. System szynowy, wbudowany w każde biurko, umożliwia montaż setek różnych akcesoriów i dodatków. Producent poszedł krok dalej, dając swoim klientom możliwość montowania własnych, wydrukowanych w technologii 3D akcesoriów. Wersja z regulowaną wysokością pozwala na ciche i szybkie jego dostosowanie do wzrostu użytkownika.

Dostępne są różne rodzaje powierzchni biurka, w tym klasyczne drewno w ciemnym odcieniu orzechowym oraz wytrzymała czarna laminowana płyta. Dodatkowo Platform:6 wyposażono w wiele standardowych funkcji, które ułatwiają codzienną pracę. Dwa ramiona do monitorów, obszerny system zarządzania kablami czy schowek z portami USB to tylko niektóre z nich.

Rozszerzenia i konfiguracje

Platform:6 stawia na rozbudowę. Jeśli podstawowa powierzchnia biurka jest niewystarczająca, można ją rozszerzyć o dodatkowe moduły. Elgato Multi Frame, tablica perforowana umieszczona na górze, to rozwiązanie umożliwiające montaż różnego rodzaju akcesoriów, od lamp, przez kamery, aż po mikrofony.

Dla tych, którzy szukają pełnej konfiguracji, dostępna jest wersja Creator Edition, która zawiera wszystkie najważniejsze funkcje, wykonana jest z drewna. Wszystkie style można projektować oraz zamawiać online.

Corsair Platform:6 (źródło: corsair.mediavalet.com)

To rozbudowane biurko będzie dostępne w sprzedaży w czwartym kwartale 2023 roku. Pełne informacje na temat specyfikacji można znaleźć na oficjalnej stronie corsair. Na ten moment cena nie została jeszcze ogłoszona.