Nowy telewizor MICRO LED, źródło: Samsung Electronics
Nowy telewizor MICRO LED, źródło: Samsung Electronics

Samsung zaszalał z nowościami spod znaku telewizorów: Neo QLED, MICRO LED i OLED

Samsung zaprezentował nowe telewizory należące do linii Neo QLED, MICRO LED i OLED. Producent obdarowuje również graczy dostępem do ulubionych gier.

Neo QLED ze wsparciem sztucznej inteligencji

Do rodziny telewizorów Samsunga dołączył zestaw telewizorów Neo QLED w 8K i 4K. Wysoka jakość i rozdzielczość obrazu będzie zapewniona przez procesor Neural Quantum oraz diody Samsung Neo QLED 2023. Dodatkowym wsparciem dla emitowanego obrazu będzie wykorzystanie zastrzeżonej i autorskiej technologii głębokiego uczenia, która pozwoli na zastosowanie efektów HDR (High Dynamic Range) w czasie rzeczywistym w treściach typu SDR (Standard Dynamic Range). Dzięki takiej opcji otrzymywany obraz uzyskuje wyższy poziom jasności, a kolory są jeszcze bardziej żywe.

Nowy telewizor Neo QLED, źródło: Samsung Electronics
Nowy telewizor Neo QLED, źródło: Samsung Electronics

Od tego roku wszystkie urządzenia będą miały dostęp do systemu SmartThings, dzięki wbudowanemu modułowi SmartThings Zigbee oraz Matter. To kolejne ułatwienie dla użytkowników, co bezpośrednio poprawi funkcjonowanie inteligentnego domu.

Nowy telewizor Neo QLED, źródło: Samsung Electronics
Nowy telewizor Neo QLED, źródło: Samsung Electronics

Samsung Electronics i MICRO LED-y 2023

Do linii telewizorów MICRO LED 2023 należeć będą ekrany o rozmiarach przekątnej od 50 do 140 cali, które otrzymały modułową budowę, a także są pozbawione ramki, dzięki czemu wchodzą na nowy etap estetyki. Telewizory z tej linii nie mają ograniczeń pod względem kształtu, proporcji czy rozmiaru, co oznacza, że o wielkości decyduje sam użytkownik.

Nowy telewizor MICRO LED, źródło: Samsung Electronics
Nowy telewizor MICRO LED, źródło: Samsung Electronics

Telewizory Samsung OLED natomiast dostępne będą w trzech rozmiarach, osiągając 55, 65 oraz 77 cali i zostały wyposażone w QD (Quantum Dot), czyli technologię kropek kwantowych. Częstotliwość odświeżania nowych telewizorów OLED lokuje się na poziomie 144 Hz. OLED-y odznaczone zostały certyfikatem AMD FreeSync Premium Pro, co z pewnością ucieszy graczy.

Dodatkowo, wszystkie nowe telewizory ze Smart TV otrzymują także dostęp do TV Plus, dzięki któremu możliwe jest odtwarzanie bezpłatnej telewizji z reklamami, na żądanie oraz 1800 kanałów na całym świecie.

Wyższa jakość specjalnie dla graczy

Samsung nie zapomniał również o graczach i poszerzył ofertę o ulubione gry swoich partnerów, do których należą Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Amazon Luna i Utomik. Dzięki Samsung Gaming Hub, będącemu na rynku od zeszłego roku, użytkownicy otrzymują wysoką jakość obrazu i możliwość oglądania różnych treści w jednym czasie.

Samsung planuje także w tym roku wprowadzić aktualizacje w obrębie GameBar 3.0 z MiniMap Sharing oraz Virtual Aim Point, dzięki czemu gracze będą mieli możliwość jeszcze lepszego i dokładniejszego odczuwania gier.

Gracze będą mieli możliwość uruchomienia Samsung Gaming Hub również na inteligentnych monitorach i ekranach przeznaczonych do gier, również Odyssey, natomiast osoby posiadające Odyssey Ark będą mogły obracać ekrany i ustawiać je w pionie lub poziomie w zależności od preferencji.

Nowe akcesoria i ekologiczne podejście

Firma Samsung w 2023 roku ma zamiar również wprowadzić nowe soundbary z dostępem do AI, projektor laserowy Premiere 8K, urządzenie Freestyle ze Smart EDGE Blending oraz ulepszenia funkcjonalności interfejsu użytkownika i Samsung Art Store.

Nowe soundbary, źródło: Samsung Electronics
Nowe soundbary, źródło: Samsung Electronics

Producent konsekwentnie stara się wprowadzać ekologię do produkcji swoich urządzeń, m. in. wykorzystując materiały pochodzące z recyklingu, lekką formę wtryskową, ekologiczne opakowania z mniejszą zawartością zadrukowanych części, a także wprowadzając tryb oszczędzania energii, którego działanie oparte jest o sztuczną inteligencję.