Urządzenia CookingPal
Urządzenia CookingPal

Inteligentny pomocnik kuchenny – szybkowar CookingPal Pronto

Firma CookingPal na tegorocznych targach CES zaprezentowała kolejne inteligentne urządzenia kuchenne – szybkowar Pronto oraz pokrywę Alto. Urządzenie pozwala m. in. na smażenie, gotowanie na parze, a nawet dezynfekowanie i fermentowanie żywności.

Szybkowar Pronto i inteligentna pokrywa frytkownicy Alto

CookingPal, znane dzięki robotowi kuchennemu Multo, wprowadzi na rynek nowy szybkowar, który będzie inteligentnym urządzeniem kuchennym. Szybkowar Pronto potrafi wolno gotować, smażyć, gotować na parze, a także fermentować żywność. Dodatkowo producent wprowadził możliwość ważenia produktów oraz dezynfekowania wszystkiego, co trafi do miski szybkowaru.

CookingPal postanowił także dołączyć do produktu pokrywę Alto, dzięki której urządzenie staje się frytkownicą powietrzną, dając możliwość smażenia na wolnym powietrzu i przy ograniczonej ilości tłuszczu, co przekłada się na poprawę zdrowia osób spożywających przygotowane w urządzeniu posiłki.

Szybkowar Pronto z pokrywą Alt, źródło: CookingPal
Szybkowar Pronto z pokrywą Alt, źródło: CookingPal

Szybkowar Pronto otrzymał sprężynową pokrywę oraz wyjmowaną, sześciokątną misę, w której, jak twierdzi producent, możliwe jest przygotowanie posiłku dla czteroosobowej rodziny. Urządzenie otrzymało zabezpieczenia przed poparzeniami parą w formie automatycznego zwalniania ciśnienia oraz szeregu czujników bezpieczeństwa. Pronto ma ergonomiczne uchwyty, które zawsze pozostają zimne, nawet, gdy wewnątrz szybkowaru występują wysokie temperatury.

Inteligentne urządzenia kuchenne CookingPal

Nowe urządzenie kuchenne CookingPal otrzymało dostęp do aplikacji Smart Kitchen, oferującej mnóstwo przepisów w wielu kategoriach, które można wykonać w Pronto. Ponadto na urządzeniu umiejscowiono ekran, na którym można wyświetlać instrukcję obsługi, przepisy, a także rozbudowane i różnorodne diety.

Oczywiście możliwe jest też zdalne kontrolowanie procesu gotowania. Pokrywa osiągnęła uniwersalny rozmiar, co sprawia, że jest idealnie dopasowana do wszystkich mis z serii 6QT.

Samo urządzenie Pronto ma trafić na rynek w trzecim kwartale br. i dostępne będzie za 279 dolarów, co w prostym przeliczeniu daje około 1200 złotych, natomiast przystawka AirFryer ma pojawić się na rynku w czwartym kwartale 2023 roku w cenie 119 dolarów, czyli za trochę ponad 500 złotych.