Odcisk palca, źródło: Pixabay
Odcisk palca, źródło: Pixabay

Lockly Flex Touch Pro: zamek do drzwi z czytnikiem linii papilarnych

Firma Lockly wprowadzi na rynek kolejny zamek inteligentny. Tym razem będzie to Flex Touch Pro z czytnikiem linii papilarnych, który umożliwi otwieranie drzwi bez konieczności demontażu tradycyjnego zamka.

Inteligentny, ale oparty o tradycyjny zamek

Smart zamek to dość przydatny element inteligentnego domu, jednak często pojawiają się przeciwności lub obawy związane z zastosowaniem takiego rozwiązania. Firma Lockly, znana z produkcji inteligentnych zamków, poszła o krok dalej i umożliwiła osobom, które nie chcą lub nie mogą zdemontować tradycyjnego zamka, połączenie obu sposobów otwierania drzwi. Takie rozwiązanie umożliwi nowy Flex Touch Pro, który wyposażony został w czytnik linii papilarnych.

Urządzenie do swojego działania wykorzystuje technologię biometryczną, czyli odcisku palca, ale nie jednego! Jak twierdzi producent, Flex Touch Pro jest w stanie przechować odciski z 99 palców. Dodatkowo proces otwierania, blokowania czy kontroli drzwi możesz monitorować (również zdalnie) w aplikacji Google Home oraz Amazon Alexa.

Jak instalowany jest Flex Touch Pro?

Zamek Lockly montowany jest zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie drzwi. Na zewnątrz instalowany jest czytnik linii papilarnych, który lokalizowany jest pod tradycyjnym zamkiem, natomiast od wewnątrz konieczne jest zamontowanie dość sporej obudowy, do której wkładany jest zestaw złożony z czterech baterii AA. Wewnętrzna obudowa osiąga rozmiar prawie 8 na 19 centymetrów.

Flex Touch Pro otrzymał od producenta hub, działający w oparciu o sieć Wi-Fi, nie ma jednak dostępu do Apple Home ani funkcji Matter, choć Lockly twierdzi, że z czasem urządzenie może zostać dodane do systemu. Urządzenie ma wejść na rynek wiosną br., a jego cena będzie wynosiła 229 dolarów, czyli trochę ponad tysiąc złotych.

Tegoroczne targi CES 2023 będą też miejscem premiery Access Touch Pro, który stanowić będzie rozszerzoną wersję zamka Flex Touch Fingerprint Deadbolt. Model ten dostępny jest na rynku za 190 dolarów. Nowa opcja ma zastąpić istniejący zamek i, podobnie jak Flex Touch Pro, otrzymać huba, a jego cena osiągnie prawie 250 dolarów.