Huawei Smart Door Lock Pro
fot. Huawei

Inteligentny zamek do drzwi Huawei rozpoznaje twarze domowników

Huawei wprowadził do swojej oferty najnowsze urządzenia Smart Home, które zadbają o bezpieczeństwo domu. Najnowsze zamki do drzwi są w stanie rozpoznać twarz użytkownika za pomocą szerokokątnej kamery.

Zamek Huawei wie, kto stoi przed drzwiami

Dzięki najnowszym produktom z oferty Huawei, wejście do domu może być znacznie szybsze i wygodniejsze niż dotychczas. Właśnie rozpoczęła się przedsprzedaż inteligentnych zamków do drzwi Huawei Smart Door Lock oraz modelu z dopiskiem Pro.

Podstawowy model został wyposażony w kamerę, która pozwala domownikom w szybki sposób sprawdzić, kto znajduje się przed drzwiami. Oprócz tego, urządzenie wyposażono w skaner odcisków palców, dzięki któremu można bezpiecznie i wygodnie otworzyć drzwi bez konieczności używania klucza.

Ulepszona wersja zamka jest jeszcze ciekawsza, gdyż wbudowaną kamerę wzbogacono o czujnik głębi, który jest w stanie wykonać trójwymiarowy skan twarzy i na jego podstawie rozpoznać, kto znajduje się przed drzwiami. Pozwala to domownikom otworzyć zamek w jeszcze prostszy sposób. Funkcja ta została ponadto wzbogacona o moduł głębokiego uczenia, który wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu poprawienia skuteczności rozpoznawania.

Huawei Smart Door Lock Pro
fot. Huawei

Huawei zapewnia, że moduł rozpoznawania twarzy zapewnia wysoką skuteczność, a ryzyko odblokowania przez osobę niepożądaną wynosi jeden do miliona. Z jednej strony, brzmi imponująco, ale gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w wyniku takiej pomyłki osoba trzecia może bez problemu dostać się do naszego mieszkania, wcale nie brzmi to aż tak bezpiecznie, jak moglibyśmy tego chcieć.

Oprócz odblokowania odciskiem palca, Huawei Smart Door Lock Pro oferuje odblokowanie smartfonem lub smartwatchem, kodem, kartą NFC lub zwykłym kluczem. Osoby znajdujące się wewnątrz mieszkania mogą podejrzeć, kto aktualnie znajduje się przed drzwiami także z poziomu wbudowanego wyświetlacza o przekątnej 3,97 cala. Urządzenie działa pod kontrolą systemu HarmonyOS, uzupełniając ekosystem urządzeń producenta wykorzystujących to oprogramowanie.

Podstawowy model został wyceniony na 2499 juanów, zaś wersja Pro na 3699 juanów (odpowiednio, w prostym przeliczeniu: ok. 1660 oraz 2450 złotych). Aktualnie producent prowadzi przedsprzedaż obu modeli. Trafią one do tradycyjnej sprzedaży 28 kwietnia 2022 roku, niestety, na razie wyłącznie na rynku chińskim.

Huawei Smart Door Lock Pro
fot. Huawei