smart home Huawei
smart home Huawei fot. Huawei

Nowy produkt Huawei zamieni każdy dom w Smart Home

Huawei Whole House Smart Host to urządzenie, które pozwala jego użytkownikom kontrolować cały dom oraz monitorować aktywność użytkowników.

Huawei Whole House Smart Host dla inteligentnego domu

W skład rodziny centralnych sterowników Huawei dla całego domu wchodzą między innymi: inteligentne ekrany sterowania centralnego, inteligentne przełączniki oraz inteligentne panele. Wśród nich wyróżnia się centralny ekran kontrolny, który został wyposażony w HarmonyOS. Znajduje się na nim także przycisk z gwiazdką, który jednym kliknięciem uruchamia wcześniej zaprogramowany tryb domowy. Może być w nim na przykład zaciągnięcie zasłon, włączenie klimatyzacji, włączanie świateł i wybranych smart urządzeń.

Świetna opcja, gdy na przykład wracamy po ciężkim dniu pracy i nie musimy robić tych wszystkich wymienionych czynności sami – naciskamy magiczny przycisk z gwiazdą, a smart dom robi to wszystko za nas. Świat idealny? Poniekąd tak.

huawei-whote-house-smart-host
Whole house smart host fot. Huawei

Jednocześnie opcja ta ma również funkcję percepcji środowiska AI, która dopasowuje się do stanu obecnego i odpowiednio przygotowuje nasz dom. Na przykład, gdy wrócisz do domu w nocy, automatycznie ustawi ciepłe oświetlenie. Gdy uzna, że temperatura jest zbyt wysoka lub jakość powietrza jest słaba, system uruchomi klimatyzację lub włączy oczyszczacz powietrza. Jeśli wstaniesz, by się napić, światło będzie mocno przygaszone, by nie wybudzać Cię całkowicie ze snu.

Warto wspomnieć, że centralny ekran kontrolny ma mnóstwo wbudowanych czujników, które automatycznie wykryją, gdy tylko pojawisz się w polu widzenia. 10-calowy ekran będzie wtedy wyświetlał informacje, jakich możesz potrzebować, na przykład: aktualną pogodę, ruch drogowy czy dane na temat środowiska.

smart home Huawei fot. Huawei
smart home Huawei fot. Huawei

Jeden inteligentny host dla całego domu

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Whole House Smart Host jest częścią innowacyjnego rozwiązania marki „1+2+N”. Wprowadzono tu różne ulepszenia w stosunku do poprzedniej generacji. Oznaczony „1” jest inteligentnym hostem dla całego domu, wyposażonym w centralny system sterowania HarmonyOS. To rodzinny „inteligentny mózg”, który integruje uczenie się, przetwarzanie i podejmowanie decyzji.

Składa się on z „N” podsystemów. Interakcja i sterowanie całym domem są całkowicie zależne od gospodarza. Każdy pokój jest wyposażony w panel dotykowy, dzięki czemu każde z pomieszczeń może w szybki sposób stać się inteligentne.

huawei-smart-router
huawei smart router fot. Huawei

Szybka reakcja na awarie, bezproblemowe aktualizacje usług online i offline

Inteligentna diagnostyka usterek opiera się na inteligentnej platformie, zapewniając użytkownikom narzędzia do autodiagnozy. Każdą awarię jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie, dzięki odpowiedniej aplikacji Huawei Smart Life. Ona, krok po kroku, przeprowadzi nas przez każde zadanie.

huawei-whote-house-smart-host
Huawei whole house smart host fot. Huawei

Cena i dostępność inteligentnego pakietu do domu Huawei

Jeśli chodzi o cenę Huawei Whole House Smart, przykładowe mieszkanie o powierzchni 80 metrów kwadratowych (2 sypialnie i 1 przedpokój) potrzebuje zestawu za około 6300 dolarów.