Xiaomi MIJIA 630L
Xiaomi MIJIA 630L fot. Xiaomi

Xiaomi prezentuje lodówkę MIJIA 630L

Portfolio produktów Xiaomi dla domu zostało poszerzone o nową, dwudrzwiową lodówkę w amerykańskim stylu o godnych uwagi funkcjach i niezwykle konkurencyjnej cenie. Xiaomi Mijia 630L Ice Crystal Version już na pierwszy rzut oka wyróżnia się stylowym, metalowym wykończeniem i przezroczystym szkłem, pokrywającym drzwi urządzenia. Duża pojemność tej lodówki sprawia, że ​​produkt idealnie nadaje się do przestrzennej, nowoczesnej kuchni.

Xiaomi Mijia 630L Ice Crystal Version

Nowa lodówka Xiaomi zdecydowanie robi dobre pierwsze wrażenie. Wszystko to dzięki zastosowaniu szkła na panelu przednim, co sprawia, że urządzenie przybiera wyrafinowany wygląd, choć zapewne jest nieco bardziej podatna na odciski palców i zabrudzenia. Uważam jednak, że czasami warto poświęcić odrobinę więcej czasu na sprzątanie kuchni, a w zamian za to otrzymać coś naprawdę designerskiego. Szare, bardzo modne ostatnio, wykończenie nadaje jej przyjazna dla oka teksturę, a delikatny odcień pasuje do wszystkich rodzajów domowych stylów.

Lodówka MIJIA 630L ma konstrukcję podwójnych drzwi side by side. Z lewej strony mamy dostępną zamrażarkę o pojemności 223 l, a z prawej część chłodzącą o pojemności 407 l, która jest odpowiednio podzielona. Znajdziemy tam w sumie 20 przegródek oferujących sporą przestrzeń do przechowywania produktów. Dodatkowo mamy też do dyspozycji 6 niezależnych szuflad w zamrażarce i lodówce.

Lodówka Xiaomi ma 10 lat gwarancji i niskie zużycie energii

Nowa lodówka wykorzystuje wysokiej jakości kompresor inwerterowy Embraco. Dzięki niemu zużycie energii podczas pracy urządzenia wynosi 0,95 kWh dziennie. Lodówka jest cicha, a poziom hałasu wynosi 36 dB. Ten efekt osiągnięto dzięki wzmocnionej izolacji, która utrzymuje zimno w środku, i zmniejsza hałas.

Xiaomi MIJIA 630L fot. Xiaomi
Xiaomi MIJIA 630L fot. Xiaomi

W górnej części urządzenia znajduje się elektroniczny, pionowy wyświetlacz LCD. Znajdziemy na nim główne informacje dotyczące Mijia, takie jak temperatura, godzina, a także aktualnie wybrany program chłodniczy.

Funkcją, o której warto wspomnieć, jest obecność modułu do sterylizacji UV oraz modułu do usuwania zapachów z lodówki. Ponadto zapewnia cyrkulację powietrza 360 stopni, aby równomiernie chłodzić i minimalizować tworzenie się lodu.

Cena i dostępność Xiaomi Mijia 630L Ice Crystal Version

Niestety, urządzenie nie jest jeszcze dostępne na naszym rodzimym rynku. Póki co, opcja przedsprzedaży jest dostępna tylko w Chinach, a koszt lodówki to około 549 dolarów, choć ostateczna cena detaliczna ma wynosić 675 dolarów.