Google
fot. Google

Google ma w planach inteligentny ekran z odczepianym tabletem

Obecne inteligentne ekrany z serii Google Nest nie różnią się między zbyt mocno. A przynajmniej nie w takim stopniu, jak nadchodzące urządzenie, które w ciągu najbliższych miesięcy ma dołączyć do tej rodziny produktów.

Inteligentny ekran Nest będzie… tabletem

Wiele wskazuje na to, że 2022 rok będzie bardzo ciekawy dla Smart Home. W tym roku, po wielu miesiącach wyczekiwania, ma zadebiutować uniwersalny standard dla inteligentnych domów, czyli Matter. Będzie to system przełomowy, bowiem zintegruje urządzenia dziesiątek producentów i pozwoli sterować nimi z poziomu dowolnej aplikacji.

Z tej okazji producenci sprzętów Smart Home przygotowują dotychczas wydane urządzenia, a także planują już premiery nowych produktów. Nie inaczej jest w przypadku Google, które to rozpoczęło remont swojej aplikacji mobilnej Google Home oraz, jak się okazuje, szykuje nowe urządzenie z serii Nest Hub. Nadchodzący sprzęt wyróżni się na tle poprzednich modeli przede wszystkim swoją budową.

Ma to być zestaw składający się ze stacji dokującej z głośnikiem oraz odłączanego ekranu, którego będzie można używać jak tabletu. Niestety, na ten moment to jedyny szczegół, o którym wspominają przecieki. Nie wiemy jeszcze, jaką specyfikacją będzie cechować się urządzenie, ani nawet jaki system operacyjny zostanie na nim zainstalowany.

Google Nest Hub
Google Nest Hub / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Podejrzenia mogą wskazywać, że będzie to Android. Chrome OS mógłby zużywać zbyt dużo energii, co wymusiłoby na Google zastosowanie bardziej energooszczędnych podzespołów i większej baterii. Z racji jednak, że seria Nest raczej nie należy do przesadnie drogich, brzmi to mało prawdopodobnie.

Warto przypomnieć, że starsze inteligentne ekrany producenta na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy również zyskały kilka ciekawych funkcji. Od września 2021 roku posiadacze Google Nest Hub Max mogą korzystać z udoskonalonego interfejsu, wyposażonego w launcher aplikacji przystosowanych pod inteligentne ekrany. Kilka tygodni później ta sama nowość została udostępniona również posiadaczom Google Nest Hub 2. generacji.

Oznacza to mniej więcej tyle, że Google od dłuższego czasu może przygotowywać opisywany produkt, a dostosowanie interfejsu pod jego potrzeby to jeden z pierwszych kroków, jakie podjął producent.

Miejmy nadzieję, że dowiemy się tego już wkrótce – nowy tablet z serii Nest ma zadebiutować jeszcze przed końcem 2022 roku.