Robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart
(fot. Lidl)

Udoskonalony „Lidlomix” nareszcie w Polsce! Poznaliśmy szczegóły dostępności Monsieur Cuisine Smart

Tańsze alternatywy znanych robotów kuchennych robią w ostatnich miesiącach sporą furorę w sieci. Największy rozgłos zyskał jednak tak zwany „Lidlomix”, czyli wielofunkcyjny robot kuchenny z sieci dyskontów Lidl. Już niebawem na polskim rynku zadebiutuje jego nowa wersja. Poznajcie Monsieur Cuisine Smart!

„Lidlomix” stał się jeszcze lepszy

Silvercrest Monsieur Cuisine Smart to nie tylko nowa nazwa. To również sporo nowych trybów służących do przygotowywania potraw. Tym razem urządzenie umożliwia skorzystanie z aż 11 funkcji: gotowanie na parze, gotowanie, siekanie, ważenie, emulgowanie, zagniatanie, rozdrabnianie, mieszanie, smażenie, sous vide oraz wolne gotowanie.

Ponadto użytkownicy robota mogą korzystać z 10-stopniowej regulacji prędkości mieszania z dodatkowym trybem turbo, a także regulować temperaturę w zakresie od 37 do 130 stopni Celsjusza. Wszystko dzięki jeszcze wyższej mocy robota – w przypadku miksowania jest to 1000 W, zaś do gotowania można wykorzystać aż 1050 W.

Robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart
(fot. Lidl)

Największym wyróżnikiem nowego modelu „Lidlomixa” jest jednak duży, 8-calowy wyświetlacz z udoskonalonym interfejsem. Dzięki niemu można jeszcze wygodniej korzystać z wirtualnej książki kucharskiej, oferującej ponad 600 przepisów z instrukcjami wideo krok po kroku. Urządzenie oferuje również funkcję przewodnika kulinarnego, dzięki któremu można z łatwością stworzyć plan posiłków na cały tydzień oraz odpowiednio wcześnie przygotować listę zakupów.

Monsieur Cuisine Smart umożliwia również sterowanie głosowe z wykorzystaniem Asystenta Google. Dzięki temu będzie można zmienić tryb lub dostosować temperaturę gotowania bez korzystania z wyświetlacza. W przypadku równoległego przygotowywania drugiego dania jest to naprawdę bezcenne – zamiast dotykać urządzenie brudnymi rękami możemy zwyczajnie poprosić Asystenta o dostosowanie ustawień.

Silvercrest Monsieur Cuisine Smart – dostępność i cena

Na polskiej stronie Lidla pojawiła się podstrona na temat nowego „Lidlomixa”. Jak możemy przeczytać, w zestawie znajdziemy szereg akcesoriów: pojemnik do miksowania, wkład do gotowania, pokrywka z otworem do napełniania, nasadka do mieszania, szpatułka, dwie nakładki do gotowania na parze oraz miarka.

W sklepie internetowym dyskontu możemy znaleźć urządzenie pod nazwą „Silvercrest Kitchen Tools” wraz z informacją o cenie i dostępności w sklepach. Dzięki temu wiemy, że robot Cuisine Smart pojawi się w sklepach stacjonarnych w Polsce od 4 kwietnia 2022 roku. Jego cena będzie wynosić 2499 złotych. To około 600 złotych więcej niż wynosiła początkowa cena modelu Connect, lecz wciąż o połowę mniej, niż musielibyśmy zapłacić za najbardziej popularnego robota.

Nowy „Lidlomix” będzie, póki co, dostępny wyłącznie w sklepach stacjonarnych. Podejrzewam, że będzie to naprawdę gorący towar i może się szybko wyprzedać. Patrząc po tym, jaki sukces odniosła pierwsza wersja urządzenia z dyskontu, nie będzie to żadnym zdziwieniem.

Monsieur Cuisine Smart / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Monsieur Cuisine Smart / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Silvercrest Monsieur Cuisine Smart znajduje się już od jakiegoś czasu w rękach naszego redaktora, Kacpra. Jeżeli znajdujecie się w posiadaniu pierwszego „Lidlomixa” i zastanawiacie się nad przesiadką na nowszy model, zachęcam do przeczytania obszernego porównania obydwu modeli. W najbliższych dniach na łamach naszego portalu pojawi się również recenzja nowego robota, dzięki której podjęcie decyzji o zakupie powinno być znacznie prostsze. 😉

Równocześnie przypominamy, że „Lidlomix” nie jest oficjalną nazwą opisywanych robotów kuchennych. Jest to jedynie przydomek nadany im ze względu na dostępność w sieci sklepów Lidl.