Tani Lidlomix ma konkurencję. Prosto z Aldi
AMBIANO robot wielofunkcyjny fot. .aldi-onlineshop.de

Tani Lidlomix ma konkurencję. Prosto z Aldi

Roboty kuchenne biją rekordy popularności. W zasadzie nie ma co się dziwić, gdyż ich głównym zadaniem jest ułatwienie nam pracy w kuchni. Cena najpopularniejszego z nich jest dla wielu osób zaporowa. Sporo osób szuka tańszych alternatyw, które pojawiają się w popularnych sieciach sklepów – najpierw Lidl, teraz… Aldi!

Tani Lidlomix ma konkurencję – z Aldi

To nie pierwszy raz, gdy w Aldi pojawia się urządzenie kuchenne. Jakiś czas temu do sprzedaży trafił wielofunkcyjny robot kuchenny 1200 W pod marką Ambiano. Aktualnie jest on nawet do nabycia poprzez stronę internetową sklepu w cenie 999 złotych.

Jego główne funkcje są dość podobne do robotów tego typu, czyli możemy w nim w zasadzie robić prawie wszystko – od mieszania, poprzez miksowanie, gotowanie na parze, a nawet siekanie. Oczywiście ma również swoją bazę przepisów – książka kucharska jest dodawana do zakupionego zestawu.

W tym modelu nie znajdziemy wielkiego, dotykowego ekranu, a kilka pokręteł oraz przycisków. Całość wygląda dość — powiedzmy to sobie szczerze – staromodnie.

AMBIANO robot wielofunkcyjny
AMBIANO robot wielofunkcyjny 1200W fot. aldi.pl

Nowy model robota wielofunkcyjnego z Aldi to krok ku nowoczesności

Idąc z duchem czasu, Aldi postanowiło wprowadzić kolejny model swojego urządzenia. Zmieniła się przede wszystkim jego cena — kosztuje około 1670 złotych. To nasuwa od razu myśl, o tym, że zapewne wprowadzono, jakieś zmiany na plus. I tak jest rzeczywiście.

Patrząc na zdjęcia, od razu rzuca się w oczy nowy design. Zamiast licznych przycisków, do dyspozycji mamy już duży, dotykowy ekran. Nie znajdziemy również logo marki Ambiano, które ozdabiało (lub też wprost przeciwnie ;)) poprzedni model.

Tani Lidlomix ma konkurencję. Prosto z Aldi
AMBIANO robot wielofunkcyjny fot. aldi-onlineshop.de

Jeśli chodzi o funkcje, to raczej pozostawiono je bez zmian, czyli jak dotąd mamy dostępne: mieszanie, ugniatanie, gotowanie, gotowanie na parze oraz robienie purée. Pojemność urządzenia to 2,2 litra. Nie zabrakło Wi-Fi, umożliwiającego obsługę poprzez aplikację. W zestawie również znajdziemy książkę kucharską.

Robot kuchenny z Aldi – kiedy będzie dostępny w Polsce?

Niestety, na ten moment nie jest wiadome, kiedy będziemy mogli go zakupić w naszym kraju. Być może niedługo pojawi się na stronie internetowej sklepu. Kto wie, może zyska przydomek „Aldimix”? 😉

Kampania w Niemczech trwa od 21.03.2022 do 10.04.2022.