lampa z głośnikiem IKEA VAPPEBY
(fot. IKEA)

VAPPEBY to lampa, dzięki której szybciej… włączysz muzykę

Dzięki najnowszemu produktowi z oferty sklepów IKEA będzie można z łatwością stworzyć przyjemny nastrój zarówno podczas wieczornych rozmów na ogrodowym patio, jak również podczas kolacji z rodziną. Lampa z głośnikiem VAPPEBY skrywa jednak asa w rękawie i dzięki jednej funkcji odtwarzanie muzyki ma być jeszcze prostsze.

VAPPEBY to nietypowa lampka z głośnikiem

Patrząc na design nowej lampy z IKEI odnoszę wrażenie, że leży ona gdzieś pomiędzy klasyką i nowoczesnością, dzięki czemu sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jednak akurat w tym przypadku szczególnym wyróżnikiem nie jest design urządzenia, a jego funkcje.

Do hybryd lamp z głośnikami zdążyliśmy się już przyzwyczaić – IKEA już jakiś czas temu wypuściła na rynek serię SYMFONISK, stworzoną w kolaboracji z firmą Sonos. I choć w VAPPEBY logo tej ostatniej firmy nie znajdziemy, warto pochylić się nad tym nietypowym urządzeniem. W kwestii świecenia nie jest ono może przesadnie rewolucyjne, bowiem oferuje wyłącznie dwa tryby świecenia – z mocą 100% oraz 50%.

lampa z głośnikiem IKEA VAPPEBY
(fot. IKEA)

Najciekawszym aspektem tego produktu jest jednak wsparcie dla funkcji Spotify Tap, dotychczas dostępnej wyłącznie w wybranych modelach słuchawek bezprzewodowych. Pozwala to na sparowanie głośnika z aplikacją Spotify, dzięki czemu przy każdym uruchomieniu głośnika, połączy się on automatycznie ze sparowanym urządzeniem i wznowi odtwarzanie.

Oczywiście, korzystanie ze Spotify nie będzie warunkiem koniecznym do odtwarzania muzyki za pomocą VAPPEBY, lecz biorąc pod uwagę ogromną bazę użytkowników tej usługi streamingowej, dla większości osób funkcja Spotify Tap będzie ciekawym dodatkiem, ograniczającym liczbę kroków do niezbędnego minimum.

Urządzenie wyposażono w jeden przycisk do sterowania światłem, zaś po przeciwnej stronie obudowy znalazły się trzy przyciski do sterowania głośnikiem – włącznik, będący za razem przyciskiem Spotify Tap, pokrętło głośności połączone z przyciskiem odtwarzania/pauzy oraz guzik parowania Bluetooth. Jak podaje strona produktu, lampka ma 25 cm wysokości oraz 17 cm średnicy.

lampa z głośnikiem IKEA VAPPEBY
(fot. IKEA)

IKEA VAPPEBY ma klasę odporności IP65, co oznacza, że urządzenie jest odporne na pył oraz zachlapanie wodą. W środku znalazł się akumulator o pojemności 3300 mAh, który – według producenta – pozwoli na 11-13 godzin pracy przy głośności i oświetleniu na poziomie 50%.

Nowy produkt kosztuje 279 złotych i jest dostępny w jednym, ciemnogranatowym kolorze. W innych krajach dostępna jest również jasnoszara wersja kolorystyczna, lecz na ten moment nie kupimy jej w Polsce. VAPPEBY można nabyć w jednym ze sklepów w całej Polsce lub zamówić poprzez stronę internetową.