IKEA TREDANSEN
fot. IKEA

Nowe rolety z IKEI uzupełnią twój system Smart Home

W ofercie sieci sklepów IKEA pojawiły się właśnie nowe rolety wewnętrzne, kompatybilne z systemem IKEA Home Smart. Nie tylko pasują one do każdego wnętrza, ale również są ciekawym uzupełnieniem inteligentnego domu.

PRAKTLYSNING oraz TREDANSEN – nowe rolety IKEA ze wsparciem HomeKit i Google Home

Szwedzka sieć sklepów meblowych IKEA ma w swojej ofercie mnóstwo produktów wyposażenia domowego, które – ze względu na swój prosty design oraz wykorzystanie neutralnej palety kolorów – można z łatwością wpasować do wielu wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych inteligentnych rolet, które właśnie trafiły do sprzedaży.

IKEA PRAKTLYSING
fot. IKEA

Pierwsza z nowości, nazwana PRAKTLYSING, to żaluzja komórkowa filtrująca światło i chroniąca przed przeciągami i ciepłem słonecznym. Została ona wykonana z poliestru z recyklingu i przepuszcza część światła z zewnątrz, dzięki czemu redukuje refleksy na ekranach telewizora lub komputera i tworzy w pomieszczeniu przyjemny półcień.

Nieco innymi właściwościami cechuje się TREDANSEN, czyli komorowa roleta zaciemniająca. Ona również została wykonana z poliestru z recyklingu, lecz materiał rolety całkowicie blokuje przenikanie światła, zaciemniając pomieszczenie po jej opuszczeniu.

IKEA TREDANSEN
fot. IKEA

Rolety są automatyczne i można nimi sterować na dwa sposoby – za pomocą pilota zdalnego sterowania lub z poziomu smartfona. Ta pierwsza metoda z pewnością zainteresuje osoby bez rozbudowanych systemów Smart Home. Pilot jest wstępnie sparowany z samą roletą, lecz do zestawu dołączono także repeater sygnału, który zwiększa zasięg działania sterowania bezprzewodowego.

Druga z opcji będzie natomiast ciekawsza dla posiadaczy innych inteligentnych produktów IKEI, takich jak system oświetlenia TRÅDFRI. Nowe produkty z oferty sklepu można połączyć z bramką TRÅDFRI i aplikacją IKEA Home Smart. Z jej poziomu można dodać PRAKTLYSING oraz TREDANSEN do swojego domu w jednym z trzech systemów – Google Home, Apple HomeKit lub Amazon Alexa.

IKEA PRAKTLYSING
fot. IKEA

Ceny produktów przedstawiają się następująco:

 • PRAKTLYSING:
  • 120 x 195 cm – 649 złotych
  • 140 x 195 cm – 699 złotych
 • TREDANSEN:
  • 80 x 195 cm – 649 złotych
  • 120 x 195 cm – 749 złotych
  • 140 x 195 cm – 799 złotych

W zestawie oprócz samej rolety znajduje się wzmacniacz sygnału, pilot zdalnego sterowania, akumulator oraz ładowarka. Produkty można zamówić online na stronie ikea.com lub nabyć w jednym ze sklepów stacjonarnych w Polsce.