Apple TV

Dzięki tvOS 15.4 łatwiej zalogujesz się do sieci Wi-Fi

Wydano nowe wersje systemów operacyjnych na urządzenia Apple. Zmiany w systemach tvOS 15.4 oraz HomePod Software 15.4 mogą znacznie ułatwić niektórym użytkownikom korzystanie z przystawek i inteligentnych głośników producenta.

Kilka ciekawych nowości w tvOS i HomePod Software

Aktualizacja do tvOS 15.4 oraz HomePod Software 15.4 nareszcie została udostępniona wszystkim użytkownikom. Ułatwienia w nowej wersji systemu mogą docenić niektórzy użytkownicy Apple TV oraz głośników HomePod.

Największą zmianą jest dodanie wsparcia dla sieci Wi-Fi z dodatkową warstwą logowania. Tego typu sieci są obsługiwane przez iPhone’y, iPady oraz wiele innych urządzeń od lat. Dlaczego więc taka opcja nie pojawiła się w tvOS wcześniej? Między innymi dlatego, że sieci z dodatkową warstwą logowania to w przeważającej większości publiczne hotspoty, które można znaleźć na stacjach kolejowych czy w hotelach. W takich miejscach rzadko mamy możliwość skorzystania z Apple TV lub HomePoda.

Mimo wszystko znalazła się rzesza osób, która potrzebowała tej funkcji, by móc sprawnie korzystać z Wi-Fi na tych urządzeniach. Po aktualizacji do nowego oprogramowania możliwe jest wykorzystanie iPhone’a lub iPada w celu dokończenia logowania w sieci. To bardzo zbliżone rozwiązanie do zastosowanego w tvOS 15, gdzie umożliwiono logowanie do aplikacji z użyciem smartfona lub tabletu.

Pilot Siri Remote drugiej generacji
Pilot Siri Remote drugiej generacji (źródło: Apple)

W systemie tvOS 15.4 pojawiła się możliwość przeglądania kolejki na ekranie „Teraz odtwarzane”. Ułatwia to przełączanie się pomiędzy filmami lub odcinkami serialu, które chcieliśmy oglądać jeden po drugim, gdyż nie trzeba już wracać do ekranu głównego w celu zmiany odtwarzanego materiału

Użytkownicy Apple TV mogą teraz ponownie korzystać z funkcji „Dotknij, aby nawigować”, która została usunięta w sierpniu 2021 roku. Pojawiły się także usprawnienia w odtwarzaniu dźwięku przestrzennego.

Wśród ciekawych nowości warto również wspomnieć o możliwości wyświetlania kamer wspierających HomeKit w trybie Picture-in-Picture oraz możliwości autoryzowania zakupów w App Store i zainstalowanych aplikacjach z wykorzystaniem Apple Watcha – działa to podobnie, jak na komputerach Mac.

Systemy tvOS 15.4 oraz HomePod Software 15.4 to także nowy głos asystentki głosowej Siri w języku amerykańskim angielskim. Ponadto, głośniki HomePod po aktualizacji obsługują funkcję rozpoznawania mowy w języku duńskim.

tvOS 15.4 i HomePod Software 15.4 już dostępne do pobrania

Nowe wersje oprogramowania dla Apple TV oraz głośniki HomePod i HomePod mini są już dostępne do pobrania. tvOS 15.4 dostępny jest dla Apple TV 4K oraz Apple TV HD (4. generacji). Nowe oprogramowanie można zainstalować z poziomu ustawień urządzenia. Jeśli automatyczne aktualizacje są włączone, powinna się ona zainstalować automatycznie.

HomePod oraz HomePod mini również domyślnie instalują aktualizacje systemu automatycznie, lecz jeśli ta funkcja jest wyłączona lub po prostu chcecie zainstalować nową wersję ręcznie, można to zrobić w ustawieniach głośnika w aplikacji Dom dla iPhone’a lub iPada.

Równocześnie Apple wypuściło także aktualizacje dla swoich pozostałych systemów. W systemach iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS Monterey 12.3 oraz watchOS 8.5 również pojawiło się kilka ciekawych nowości.