Aqara Thermostat Panel S3 fot. Aqara
Aqara Thermostat Panel S3 fot. Aqara

Inteligentny termostat Aqara S3 z dotykowym panelem

Chiński producent sprzętu Smart Home, Aqara, wypuszcza co jakiś czas kolejne nowości. Ostatnio pisaliśmy o silniku do zasłon oraz nowym czujniku ruchu. Teraz czas na kolejny gadżet, który na pewno nieźle ułatwi życie w każdym domu. O czym mowa? O inteligentnym termostacie Aqara S3.

Aqara S3 – inteligentny termostat w Twoim Smart Home

Z serii S wypuszczony został już Aqara MagicPad S1, czyli przełącznik ścienny HomeKit z ekranem dotykowym oraz S1 Scene Panel, panel dotykowy do regulacji światła. S3 natomiast został zaprojektowany przede wszystkim jako termostat. Oczywiście on również ma dedykowany ekran i jest kompatybilny z HomeKit.

aqara-S3-panel
Aqara Thermostat Panel S3 fot. Aqara

Ten mały smart gadżet o przekątnej 3,95 cala został wyposażony w kolorowy wyświetlacz LED i może nieźle ułatwić nam życie. Przystosowany został do sterowania klimatyzacją, a także wodą i ogrzewaniem podłogowym. Jednak to nie wszystko, gdyż S3 sam w sobie ma wbudowane czujniki temperatury oraz wilgotności, które ułatwiają mu dopasowanie odpowiednich parametrów. Oprócz tego może opierać się na danych dostarczonych przez zewnętrzne czujniki Aqara i dostosowywać się do ich zmiennych.

Ponieważ jest kompatybilny z HomeKit, można nim sterować przy pomocy Siri. Ewentualnie można również używać do tego celu wbudowanego inteligentnego osobistego asystenta Aqary „Xiao Qiao”. Możemy jednak natrafić na małą barierę językową, gdyż mówi tylko po mandaryńsku ;-). Mimo tego – niezaprzeczalnie – taka opcja także istnieje. Być może znajdą się odważni ją wypróbować.

Inteligentny termostat Aqara S3 – dostępność

Jeśli chodzi o zakup tego urządzenia, to póki co jest ono dostępne na rynku chińskim. Producent zauważył jednak, że tego typu termostat ma coraz częstsze zastosowanie w Stanach Zjednoczonych, a także u nas – w Europie.

Niewykluczone, że Aqara S3 wejdzie również na rynek międzynarodowy. Być może będzie potrzebowała niewielkiej modyfikacji, gdyż tylna część urządzenia jest kwadratowa, tak jak chińskie przełączniki, a nie zaokrąglona, tak jak to bywa ​​w europejskich domach.