Apple TV

Aktualizacja 15.3 dla Apple TV i HomePoda dostępna do pobrania

Jedną z rzeczy, za którą Apple jest znane i cenione na całym świecie, jest długi cykl wsparcia swoich produktów oraz cykliczne wypuszczanie aktualizacji, zapewniających nowe funkcje oraz łatki bezpieczeństwa. Takie poprawki zostały właśnie wydane na wszystkie wspierane produkty producenta. Co zmieniło się w oprogramowaniu Apple TV oraz HomePoda?

Co nowego w aktualizacji do tvOS 15.3?

Choć Apple TV w naszym kraju nie ma takiej siły przebicia, jak Chromecast i urządzenia z Android TV, z pewnością ma swoje grono wiernych użytkowników. Ci, którzy z przystawki Apple mieli okazję skorzystać, doskonale zdają sobie sprawę z małej liczby zmian pomiędzy poszczególnymi wersjami tvOS.  

Przykładowo, wersja 15.1 wprowadziła wsparcie dla SharePlay, w tym funkcje związane z Apple Fitness+, natomiast 15.2 dodała nowe wygaszacze ekranu, dodatkowe języki Siri dla niektórych regionów oraz funkcję wspomnień w galerii zdjęć.

Wydana wczoraj aktualizacja do tvOS 15.3 nie wprowadza zbyt wielu zmian względem systemu opublikowanego nieco ponad miesiąc wcześniej. Kompilacja o numerze 19K547 wprowadza poprawki stabilności, eliminuje uciążliwe błędy, poprawia bezpieczeństwo i zwiększa integrację z resztą ekosystemu. Choć tym razem nie pojawiły się żadne nowe funkcje, warto zainstalować łatkę, jeśli dotychczas nie została pobrana i zastosowana automatycznie.

Z aktualizacji do tvOS 15.3 mogą skorzystać zarówno posiadacze 4. generacji przystawki, jak i obu generacji Apple TV 4K.  

Apple HomePod Mini fot. oiot.pl

Aktualizacja oprogramowania HomePod 15.3

Nowej wersji systemu operacyjnego doczekały się również inteligentne głośniki Apple, czyli HomePod oraz HomePod mini. Oprogramowanie HomePod Software 15.3, podobnie jak aktualizacja do tvOS 15.3, przynosi przede wszystkim poprawki stabilności i naprawia kilka znanych błędów. Oprócz tego, pojawiła się opcja rozpoznawania do 6 różnych użytkowników w domu w dwóch kolejnych językach: włoskim oraz indyjskim angielskim.

Nowe oprogramowanie powinno zainstalować się automatycznie, jeśli włączona jest funkcja automatycznych aktualizacji. W przeciwnym wypadku można zainicjować pobieranie za pomocą aplikacji Dom na iPhonie lub iPadzie. Nowa wersja dostępna jest zarówno na oryginalnym, jak i pomniejszonym inteligentnym głośniku.