Apple HomePod Mini fot. oiot.pl

HomePod 15.1 z bezstratnym audio do pobrania. Jest też tvOS 15.1

Właściciele inteligentnych głośników HomePod i HomePod Mini, a także osoby posiadające przystawkę Apple TV, mogą już pobrać najnowsze aktualizacje oprogramowania. Firma z Cupertino rozpoczęła bowiem wdrażanie HomePod 15.1 i tvOS 15.1.

Bezstratny i przestrzenny dźwięk dostępne w inteligentnych głośnikach Apple

Zespół Tima Cooka udostępnił paczkę aktualizacji do wszystkich swoich najważniejszych urządzeń. Wydany został iOS 15.1, iPadOS 15.1, macOS Monterey, watchOS 8.1, a także HomePod 15.1 i tvOS 15.1.

Najwięcej zmian wprowadziła nowa wersja macOS Monterey, co raczej nie powinno dziwić. Mamy w końcu do czynienia z pełnoprawnym, zapowiedzianym podczas tegorocznego WWDC, wydaniem systemu operacyjnego na Maki. Nie oznacza to jednak, że inne aktualizacje są nudne. Wśród nich z pewnością wyróżnia się tak skierowana na głośniki HomePod.

Wreszcie użytkownicy inteligentnych głośników z Cupertino, zarówno większego HomePoda, jak i mniejszego modelu Mini, mogą skorzystać z rozwiązań, które od dłuższego czasu dostępne są na iPhone’ach czy MacBookach. Najnowsza wersja oprogramowania wprowadza bowiem wsparcie dla dźwięku bezstratnego i dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos.

HomePod Mini HomePod 15.1
Najnowsza aktualizacja juz dostępna dla HomePod Mini (fot. oiot.pl)

Należy mieć na uwadze, że bezstratny dźwięk obsługąją oba modele głośników. Z kolei dźwięk przestrzenny dostępny jest wyłącznie w większym HomePodzie. Zalecane jest tutaj posiadanie również iPhone’a z zainstalowanym iOS 15.1.

Aktualizacja 15.1 zostanie pobrane automatycznie. Jeśli jednak nie możesz doczekać się opisanych nowości, to proces aktualizacji można rozpocząć ręcznie z poziomu aplikacji Dom.

tvOS 15.1 z obsługą SharePlay

Jak już wcześniej wspomniałem, firma projektująca iPhone’y udostępniła również aktualizację do przystawek Apple TV. Oprogramowanie tvOS 15.1 dodaje wsparcie dla funkcji SharePlay.

Wprowadzenie SharePlay oznacza, że treści z aplikacji Apple TV można oglądać przez FaceTime wraz ze znajomymi lub członkami rodziny. Warto dodać, że materiały są na bieżąco synchronizowane u wszystkich członków rozmowy, więc możemy chociażby na bieżąco komentować wydarzenia na ekranie.

Aktualizacja tvOS 15.1 zostanie zainstalowana automatycznie. Dla niecierpliwych przygotowano możliwość ręcznego pobrania nowej wersji systemu operacyjnego, co należy przeprowadzić z poziomu ustawień.