Asystent Google bije rekordy popularności

Asystent Google bije rekordy popularności

Asystenci głosowi zadomowili się w naszych urządzeniach na dobre. Siri, Alexa oraz Asystent Google każdego dnia pomagają milionom użytkowników w różnych czynnościach bez konieczności chwytania po smartfon. Ostatni z wymienionych ma jednak spore powody do radości – podwoił właśnie liczbę pobrań i pobił kolejny rekord.

Asystent Google bije rekordy popularności

Google stworzył wiele usług, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Na pierwszym miejscu należy oczywiście umieścić Wyszukiwarkę Google, a tuż za nią usługę pocztową Gmail czy też przeglądarkę internetową Google Chrome. W ostatnich latach dynamicznym wzrostem, zarówno pod względem ilości funkcji, jak i liczby użytkowników, cieszyła się przede wszystkim jedna z usług giganta, czyli Asystent Google.

Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem staje się on coraz lepszy, oferuje ogromną liczbę integracji z innymi usługami firm trzecich, a także obsługuje szeroki wachlarz języków, dzięki czemu jest on dostępny w wielu krajach na całym świecie. Nie należy także zapominać o dedykowanych produktach stworzonych z myślą o Asystencie, takich jak urządzenia Google Nest, inteligentne głośniki czy inne urządzenia Smart Home.

Asystent Google

Biorąc wszystkie powyższe czynniki pod uwagę, absolutnie nie dziwi ogromna popularność tej usługi. Aplikacja mogła w połowie czerwca 2021 roku poszczycić się liczbą pobrań przekraczającą 500 milionów. Osiągnięcie tej liczby zajęło aplikacji około pięć lat od jej premiery. Podwojenie tej liczby wymagało natomiast zaledwie siedmiu miesięcy, gdyż Asystent Google może się już poszczycić ponad miliardem pobrań ze Sklepu Google Play!

Sprzyja temu nie tylko duża popularność urządzeń z Androidem, ale również spora funkcjonalność, jaką może się pochwalić Asystent Google. W Polsce dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść tej usługi jest również obecność języka polskiego, którego ani Siri, ani Alexa nie rozumieją.

Jeśli jednak nie korzystacie jeszcze z asystenta Google, a chcielibyście dołączyć do grona użytkowników tej aplikacji, warto zajrzeć do Sklepu Google Play, skąd możecie pobrać najnowszą wersję aplikacji. W większości smartfonów z Androidem jest ona jednak od lat preinstalowana – Asystenta można wywołać za pomocą odpowiedniego gestu na pasku nawigacji, a w niektórych urządzeniach również poprzez przytrzymanie przycisku blokady.