eskarbonka WOŚP (Źródło: Mastercard)
eskarbonka WOŚP (Źródło: Mastercard)

Nawet roboty grają dla WOŚP – 30. Finał tuż tuż

Przed nami 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla polskiej okulistyki dziecięcej. Wśród tysięcy wolontariuszy WOŚP, którzy jak co roku będą zbierać datki na ulicach, ponownie pojawi się humanoidalny Pepper z projektu Weegree One.

Pepper ponownie wystąpi w Karolince dla WOŚP

Humanoidalny robot Pepper to zaawansowane urządzenie, skonstruowane do interakcji z człowiekiem. Przyjazny robot wyczuwa obecność innych osób, potrafi mówić w kilku językach, żartować, gestykulować, a i z omijaniem przeszkód radzi sobie doskonale. Świetnie sprawdza się do celów promocyjnych i informacyjnych.

Z usług urządzenia SoftBank Robotics korzystają firmy i instytucje, w tym wrocławskie Hydropolis oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Domaniowie. Za kilka dni zaś, robot ponownie stanie się pełnoprawnym wolontariuszem WOŚP.

Pepper będzie kwestował na sprzęty niezbędne w diagnostyce oraz leczeniu wzroku u dzieci. Z uzbieranych środków zostaną zakupione między innymi mikroskopy, tomografia dna oka, oftalmoskopy do badania dna oka, stoły operacyjne oraz urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń.

Robotyczny wolontariusz WOŚP ma juz duże doświadczenie w kwestowaniu

Sympatycznego, elektronicznego wolontariusza WOŚP, będzie można spotkać i zamienić z nim kilka słów 29 stycznia od 12 do 17 w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu.

Jak wspierać WOŚP online? Datki do eSkarbonek

Dla osób, które nie chcą (lub nie mogą) wychodzić z domu, a dalej chcą wspierać WOŚP – Mastercard ponownie udostępnił kwestującym i darczyńcom eSkarbonki. Wirtualne puszki mogą zakładać wolontariusze, osoby fizyczne oraz małe i średnie firmy. Po jej utworzeniu wystarczy udostępnić link innym, np. w wiadomości lub w mediach społecznościowych. Datki można również wpłacać do ogólnodostępnej eSkarbonki Mastercard.

Jeśli jednak otrzymacie od kogoś link do eSkarbonki – koniecznie sprawdźcie, czy jest to autentyczna puszka i ktoś nie próbuje was oszukać. Po pierwsze, warto upewnić się, czy jej adres zaczyna się od https://eskarbonka.wosp.org.pl. Po drugie, otrzymany link zawsze można sprawdzić poprzez dedykowaną stronę internetową.