Tapo L900-5 (Źródło: tp-link)
Tapo L900-5 (Źródło: tp-link)

Może wtyczkę, żaróweczkę albo taśmę LED? Wysyp urządzeń smart home serii Tapo

TP-Link zaprezentował pokaźny wachlarz nowości. Najnowsze, inteligentne gniazdko WiFi, kontroluje zużycie energii, energooszczędna żarówka tworzy harmonogramy jasności i temperatury światła, a taśma LED pulsuje w rytm muzyki.

Smart home prosty w obsłudze

TP-Link, producent elektroniki, którego na łamach oiot.pl znamy między innymi z popularnych, niedrogich kamer monitoringu zewnętrznego i domowego, pochwalił się całą gamą nowych urządzeń z segmentu smart home. Do rodziny dołączają trzy nowe produkty: inteligentne gniazdko z funkcją kontroli zużycia energii P110, taśma LED L900-5 oraz żarówka L520E.

Taśma LED Smart Wi-Fi Tapo L900-5 z wbudowaną pełną paletą kolorów RGB to interesująca opcja dla lubiących budować nietypowy nastrój. Poprzez aplikację na smartfona możliwe jest kontrolowanie harmonogramów, jasności i timera świateł, a 5 metrową taśmę można spokojnie docinać na interesujący wymiar.

Tapo L900-5 (Źródło: tp-link)
Tapo L900-5 (Źródło: tp-link)

Kolejna nowość dla smart home to nowa generacja inteligentnego gniazdka – Tapo P110. Z jego pomocą użytkownik może zarządzać podłączonym sprzętem elektronicznym, kontrolować zużycie energii czy ustalać określone czasy pracy, dzięki którym o konkretnej godzinie automatycznie włączy lub wyłączy dowolne podłączone do niego urządzenie. Smart Plug jest sterowany poprzez WiFi, ma kompaktową obudowę i nie utrudnia dostępu do sąsiednich gniazdek.

Tapo P110 (Źródło: tp-link)
Tapo P110 (Źródło: tp-link)

Ostatnia nowość to energooszczędna żarówka LED Tapo L520E o mocy 60 W i standardowym gwincie E27. Żarówka zużywa symboliczne ilości energii w trybie oszczędnym i nią również można sterować za pomocą aplikacji.

Wyłączanie światła, dostosowanie jasności i temperatury, zapisywanie ustawień, tworzenie harmonogramów, dostosowanie oświetlenia do trybu życia użytkownika lub długości dnia i śledzenie zużycia energii – to wszystko dzięki aplikacji Tapo.

L520E (Źródło: tp-link)
L520E (Źródło: tp-link)

Smart home za niewielkie pieniądze

Wszystkie urządzenia wyróżnia prosta instalacja i zarządzanie. Do komunikacji z urządzeniami nie jest wymagany żaden dodatkowy kontroler czy sterownik. Gadżety komunikują się wykorzystując domową sieć WiFi. Wszystkimi produktami można również sterować głosowo – wystarczy zintegrować je z Alexą czy Asystentem Google.

Nowe produkty z segmentu smart home są też już dostępne w sprzedaży. Cena gniazdka to ok. 70 złotych, za żarówkę zapłacić trzeba ok. 45 złotych, natomiast listwa to wydatek ok. 90 złotych. Urządzenia zostały objęte 24-miesięczną gwarancją producenta.