Anker chwali się najmniejszą 100-Watową ładowarką ścienną
fot. Anker

Anker chwali się najmniejszą 100-Watową ładowarką ścienną

Anker jak dotąd jest jednym z najbardziej popularnych producentów ładowarek na rynku. Na tegorocznych targach CES 2022 firma dodała do swojego repertuaru kilku imponujących urządzeń, w tym najmniejszą na świecie ładowarkę ścienną o mocy 100 W. Jednak to wcale nie koniec nowości w jej wykonaniu.

Najmniejsza 100 W ładowarka świata

Ładowarka Anker 736, znana również jako Nano II 100W, może ładować trzy urządzenia jednocześnie, dzięki dwóm portom USB-C i pojedynczemu portowi USB-A. Dzięki temu jest dość wszechstronnym gadżetem.

Rozwiejmy od razu wątpliwości: choć może obsługiwać do 100 W, to liczba ta dotyczy tylko jednego urządzenia, więc można spodziewać się niższej mocy podczas ładowania kilku jednocześnie, gdyż ładowarka zwyczajnie ją dzieli.

Urządzenie oferuje również technologię Anker PowerIQ trzeciej generacji, co sprawia, że świetnie współgra z różnymi zastrzeżonymi standardami, takimi jak Qualcomm Quick Charge, Power Delivery, Apple Fast Charging i Samsung Fast Charging.

Anker chwali się najmniejszą 100-Watową ładowarką ścienną
fot. Anker

Firma twierdzi, że jej nowa ładowarka jest „najmniejszą na świecie ładowarką ścienną o mocy 100 W z azotkiem galu (GaN)”. To imponujące stwierdzenie, biorąc pod uwagę fakt, że wśród najlepszych ładowarek 100 W jest sporo konkurentów. Mimo to zaletą azotku galu jest to, że pozwala producentom tworzyć mocniejsze i coraz mniejsze adaptery zamiast nieporęcznych i dość dużych urządzeń, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Cena tej kruszyny to 79 dolarów, dostępna ma być już od marca.

Jeszcze więcej nowości

Prezentacja nowości Anker nie zakończyła się oczywiście na ładowarce. Pokazano kilka innych produktów, które są równie ciekawe. Spośród nich wyróżnić możemy projektor Nebula Cosmos Laser 4K z wbudowanym uchwytem oraz głośnikami o mocy 30 W. Obsługuje on Android TV 10 i zapewnia przyzwoitą jasność 2400 lumenów i rozdzielczość 4K. Firma zamierza sfinansować ten projekt na Kickstarterze. Premiera zapowiadana jest na marzec – jego cena ma wynosić około 2200 dolarów.

Anker chwali się najmniejszą 100-Watową ładowarką ścienną
Nebula Cosmos Laser 4K fot. Anker

Kolejną nowością jest stacja ładowania Anker 535, znana również jako PowerHouse 512Wh. To prawdziwy bank mocy o pojemności 512 Wh i obsługą wyjścia USB-PD 60 W. Jest wyposażony w aż cztery gniazda prądu przemiennego, obsługujące łącznie do 500 Watów, a także 60-Watowy port USB-C, trzy porty USB-A, jeden port wyjścia prądu stałego/zapalniczki oraz pasek świetlny, który pomoże oświetlić otoczenie. Urządzenie można naładować od 0 do 80% w niecałe dwie i pół godziny.

Anker chwali się najmniejszą 100-Watową ładowarką ścienną
Stacja ładująca Anker 535 fot. Anker

Jak sama nazwa wskazuje, jest to dość duża przenośna stacja ładująca z wieloma portami do zasilania wszelkiego rodzaju urządzeń. Idealnie sprawdzi się na przykład podczas biwakowania czy po prostu – przerw w dostawie prądu, jak również w wielu innych sytuacjach, w których zachodzi potrzeba zasilania wielu urządzeń poza siecią. Jednostka jest już do zgarnięcia za 500 dolarów.

AnkerWork B600 Video Bar to kompleksowy pakiet, który integruje w sobie kamerę wideo, głośniki, zestaw mikrofonów oraz ściemniane podświetlenie klawiszy z przeznaczeniem do wideokonferencji. Kamera ta obsługuje wideo 2K przy 30 kl./s, oferuje automatyczne ustawianie ostrości oraz ulepszenia obrazu. Zastosowano tu także technologię „VoiceRadar”, która – w oparciu o sztuczną inteligencję – pomaga zapewnić czysty dźwięk nawet w najbardziej hałaśliwym otoczeniu. Niezła opcja przy home office.

B600 zostanie wprowadzony na rynek 25 stycznia, a jego cena wyniesie 219,99 dolarów.

Anker chwali się najmniejszą 100-Watową ładowarką ścienną
AnkerWork B600 Video Bar fot. Anker

Inteligentny dom z Eufy

Eufy to marka własna Ankera, w portfolio której znajdziemy produkty przeznaczone do inteligentnego domu. Tutaj też pojawiło się kilka kamer CCTV, o których warto wspomnieć. Eufy Security Video Doorbell Dual to zasilany bateryjnie smart dzwonek z dwoma kamerami – górną 2K, skierowaną do przodu – do rejestrowania odwiedzających, a drugą w dół 1080p – do monitorowania paczek pozostawionych pod drzewami. Obie mają funkcję rozpoznawania obiektów w oparciu o sztuczną inteligencję.

Dodatkowo warto wspomnieć o obsłudze Asystenta Google. Urządzenie ma także bazę Homebase 2, zapewniającą 16 GB pamięci lokalnej, bez konieczności ponoszenia opłaty. Jak obiecuje producent, bateria ma działać do 6 miesięcy. Urządzenie powinno wejść na rynek 8 lutego. Jego cena to 260 dolarów.

Anker chwali się najmniejszą 100-Watową ładowarką ścienną
Eufy Security Video Doorbell Dual fot. Anker

Drugie urządzenie Eufy to Security Garage-Control Cam, które oferuje nie tylko zdalny dostęp do bramy garażowej, ale także zawiera kamerę do monitorowania tego, co dzieje się w garażu w czasie rzeczywistym. Ma aż 32 GB pamięci lokalnej, pozwalającej na przechowanie plików wideo i odtworzenia ich w razie potrzeby.

Na rynku powinna pojawić się już w marcu w dwóch odsłonach. Cena standardowej to 99 dolarów z kamerą 1080p i sterowaniem dla pojedynczej bramy garażowej. Natomiast jeśli posiadacie większą posesję z dwoma garażami, powstała też wersja Plus – za 129 dolarów z kamerą 2K.

Anker chwali się najmniejszą 100-Watową ładowarką ścienną
Security Garage-Control Cam fot. Anker

Znaleźliście coś intersującego dla siebie?