tvOS 15 znacząco ułatwi logowanie się do aplikacji. Wykorzystany zostanie iPhone
(fot. 9to5Mac)

tvOS 15 znacząco ułatwi logowanie się do aplikacji. Wykorzystany zostanie iPhone

Apple, podczas głównej konferencji WWDC, nie poświęciło zbyt wiele uwagi systemowi tvOS 15. Nie oznacza to jednak, że właściciele przystawek Apple TV nie otrzymają żadnych zmian. Wśród ciekawszych nowości należy wymienić odczuwalnie łatwiejsze logowanie się do aplikacji.

iPhone pomoże podczas logowania się

W ramach sesji „Simplify sign in for your tvOS apps”, która była skierowana przede wszystkim dla deweloperów wydających oprogramowanie na przystawki Apple TV, firma Tima Cooka przedstawiła nowy, wspólny ekran logowania się do aplikacji. Celem jest zapewnienie bardziej intuicyjnego interfejsu, poprzez jego ujednolicenie.

To jednak nie przeprojektowany ekran logowania jest najciekawszą funkcją. Okazuje się, że nie będziemy musieli już ręcznie wprowadzać nazwy użytkownika i hasła. Wraz z tvOS 15 będziemy mogli zalogować się za pomocą iPhone’a lub iPada.

tvOS 15
(fot. 9to5Mac)

Podczas logowania do aplikacji w tvOS 15, gdy wyskoczy ekran wprowadzania danych, na podłączonym iPhonie lub iPadzie wyświetli się stosowny komunikat. Z jego poziomu będziemy mogli przeprowadzić proces uwierzytelniania z wykorzystaniem Touch ID lub Face ID wbudowanego w iUrządzenie.

Co więcej, dane logowania w zostaną automatycznie pobrane z pęku kluczy iCloud. Oznacza to, że logowanie będzie niemal tak wygodne i szybkie, jak chociażby na iPhonie czy MacBooku.

Pozwoli to na sprawne wprowadzenie danych do wielu aplikacji, jak np. Netflix, HBO czy Spotify. Warto dodać, że nowa funkcja w tvOS 15 zostanie wykorzystana również podczas zakupów w App Store.

Nowy pilot w iOS 15

Wraz z nową generacją przystawki Apple TV zadebiutował zauważalnie przeprojektowany pilot. Zmiany dotyczą zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności. Natomiast w iOS 15 zobaczymy nowe wydanie pilota zdalnego dostępu, wyraźnie inspirowanego fizycznym odpowiednikiem.

tvOS 15 znacząco ułatwi logowanie się do aplikacji. Wykorzystany zostanie iPhone
(fot. MacRumors)

Zmiany widać szczególnie w rozmieszczeniu poszczególnych elementów, ale również pojawiło się kilka nowych przycisków – np. włączenie/wyłączenie przystawki. Należy zauważyć, że z ekranu zniknął przycisk „Siri”. Teraz asystentkę głosową trzeba będzie aktywować w identyczny sposób, jak w samym iPhonie, czyli przytrzymując dłużej fizyczny przycisk zasilania.

Zmiany trafią do użytkowników wraz z wydaniem iOS 15. Z odświeżonego pilota skorzystamy nie tylko w przypadku nowej przystawki Apple TV, ale również na starszych generacjach urządzenia.