(źródło: Apple)
(źródło: Apple)

Nowości od Apple dla miłośników smart home: klucze, kamery i wiele więcej

Konferencja WWDC 2021 obfitowała w nowości, jakie firma Apple ma zamiar udostępnić swoim klientom wraz z kolejną generacją systemów operacyjnych dla sprzedawanych urządzeń. Wśród nich, sporo adresowanych do tych, którzy dzięki sprzętom oferowanym przez amerykańską firmę chcą uczynić swój dom bardziej inteligentnym miejscem.

iCloud+ = koniec limitów dla HomeKit Secure Video

Pierwszą, istotną informacją dla miłośników smart home wykorzystujących urządzenia Apple, są spore zmiany w usłudze iCloud, wymaganej do tego, by korzystać z bezpiecznej transmisji i przechowywania nagrań z domowych kamer – HomeKit Secure Video. Do tej pory, w zależności od posiadanego planu, można było korzystać maksymalnie z pięciu urządzeń rejestrujących obraz. Od momentu ewolucji iCloud w iCloud+ limity zostają zniesione.

Mimo sporego udogodnienia, ceny planów iCloud pozostaną na obecnym poziomie.

Nowości od Apple dla miłośników smart home: klucze, kamery i wiele więcej

HomePody jako głośniki dla Apple TV 4K

Apple TV 4K to przystawka do telewizora, udostępniająca szereg funkcji oferowanych przez Apple, na czele z dostępem do serwisu VoD Apple TV. Wraz z premierą najnowszej odsłony systemu tvOS, zyska możliwość korzystania z bezprzewodowych głośników. Tymi głośnikami, co naturalne, mogą być oferowane przez Apple HomePody.

Jak przekonywało Apple, system złożony z dwóch HomePodów Mini może sprawić, że poczujemy się zupełnie tak, jak w kinie.

Apple TV 4K
fot. Apple

Klucze trafiają do Wallet

Inną, równie istotną nowością będzie możliwość zapisania klucza do domu w aplikacji Wallet, dostępnej na smartfonach iPhone. Oznacza to, że wychodząc z domu nie będziemy musieli dłużej pamiętać o zabraniu klucza – dom otworzymy przy pomocy iPhone’a. Oczywiście, by było to możliwe, należy wyposażyć się w odpowiedni zamek.

Na liście partnerów Apple, którzy współuczestniczyli w opracowaniu nowych technologii widnieje nazwa Assa Abloy, co może oznaczać, że w najbliższym czasie pojawi się w sprzedaży zamek Yale, zgodny z Apple Wallet.

Siri opuszcza ekosystem Apple

Do tej pory asystent głosowy Siri mógł pracować wyłącznie na urządzeniach Apple, takich jak HomePody Mini. Właśnie ogłoszono możliwość implementacji Siri w urządzeniach firm trzecich. Przykładowym urządzeniem, widocznym na prezentacji Apple, był termostat Ecobee.

O standardzie Matter, którego współtwórcą jest Apple, pisaliśmy wcześniej.

Apple nowości

Świeżo zaprezentowane nowości Apple brzmią ekscytująco. Której z nich nie możecie się doczekać najbardziej?