IKEA Symfonisk w kolejnej odsłonie już dostępna w Polsce
fot. IKEA

IKEA Symfonisk w kolejnej odsłonie już dostępna w Polsce

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów kolaboracji IKEA z firmą Sonos. W ofercie szwedzkiej sieci pojawiła się nowa wersja lamp z głośnikami z serii Symfonisk i jest już dostępna w Polsce. Tym razem gadżet urozmaicono, dodając wymienne klosze wykonane ze szkła lub tkaniny. Jednak to nie koniec, gdyż pojawiła się możliwość integracji z platformą Smart Home.

IKEA Symfonisk 2. generacji

IKEA po raz kolejny udowadnia, że ma spore ambicje związane z rozwojem działu inteligentnego domu. Firma na przestrzeni miesięcy wprowadziła do swojej oferty kilka przydatnych produktów i w najbliższym czasie portfolio producenta zapewne zostanie rozszerzone o kolejne gadżety. Niedawno pisaliśmy o 2. generacji głośnika regałowego Symfonisk, a aktualnie pojawiła się kolejna odsłona tak popularnej lampy z głośnikami również z tej serii. Ma spore szanse stać się kolejnym sprzedażowym hitem. Co wprowadzono tym razem? Czy zauważymy różnicę między poprzednikiem?

IKEA Symfonisk w kolejnej odsłonie już dostępna w Polsce
Lampa Symfonisk 2. generacji czarna – szklany klosz fot. IKEA

Być może różnice w wyglądzie nie są ogromne, jednak już na pierwszy rzut oka da się zauważyć lekko zmodyfikowany element główny lampy. Jest on według mnie bardziej designerski i wpisujący się w obecne trendy, gdzie króluje przede wszystkim owal i dość proporcjonalne kształty. Dużą zmianą, którą zapewne docenią klienci, jest możliwość wymiany kloszy. W zależności od tego, w jakim stylu mamy nasze wnętrze, możemy zdecydować się na szklany bądź wykonany z tkaniny. To fajna opcja dla wszystkich lubiących od czasu do czasu wprowadzić do pomieszczenia jaką zmianę, niewielkim kosztem.

IKEA Symfonisk w kolejnej odsłonie już dostępna w Polsce
Lampa Symfonisk gen.2 – biała fot. IKEA

Jeśli chodzi o kolorystykę zestawu to mamy tu do wyboru dwie opcje — białą lub czarną, w zależności od naszych preferencji. Zniknęła również podstawka, na której poprzednio były umieszczone przyciski do sterowania głośnikiem, teraz są one na obudowie samego głośnika. Oświetlenie włączamy oraz wyłączamy przyciskiem znajdującym się na dolnej części obudowy.

IKEA Symfonisk w kolejnej odsłonie już dostępna w Polsce
Symfonisk 2. generacji układ przycisków fot. IKEA

To, co warto podkreślić to fakt, że wprowadzono tu bardziej przystępną oprawkę E26 / E27. Dzięki temu mamy znacznie większy wybór w modelach żarówek, chociażby tych Wi-Fi, a to już spory krok w kierunku naszej wygody i możliwość integracji z platformą Smart Home. Sterowanie głośnikiem odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji Sonosa lub przy użyciu AirPlay2 i Spotify Connect.

IKEA Symfonisk w kolejnej odsłonie już dostępna w Polsce
Lampa Symfonisk 2. generacji czarna — klosz z tkaniny fot. IKEA

Cena IKEA Symfonisk 2. generacji

Lampę Symfonisk z głośnikiem Wi-Fi z kloszem z tkaniny kupimy w cenie 749 złotych, natomiast z kloszem szklanym w cenie 799 złotych.