Bose Smart Soundbar 900
Bose Smart Soundbar 900 fot. Bose

Bose Smart Soundbar 900 z Asystentem Google i Alexą

Firma Bose ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego produktu – Smart Soundbar 900. Soundbary to opłacalna alternatywa dla systemów stereo. Dzięki tym urządzeniom jesteśmy w stanie za dość przystępne pieniądze poprawić jakość dźwięku w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. Według opisu producenta, Bose zapewni nam to w stu procentach, między innymi dzięki wykorzystaniu autorskich technologii dźwięku przestrzennego.

Inteligentny soundbar 900 od Bose

Nowy smart soundbar ma znacznie wpłynąć na odbiór dźwięku, niezależnie od tego, czy oglądamy film, czy też akurat słuchamy muzyki. Urządzenie wyposażono w HDMI eARC, dzięki czemu łączy się z naszym telewizorem przy pomocy jednego kabla. Jego wygląd jest prosty i minimalistyczny, utrzymany w ciemnych kolorach. Myślę, że z łatwością wpasuje się zarówno w nowoczesne, jak i te bardziej klasyczne wnętrza.

Bose Smart Soundbar 900 fot. Bose
Bose Smart Soundbar 900 fot. Bose

Gabarytowo jest dość spory, jeśli chodzi o jego długość – 104 cm, jednak nie jest urządzeniem dużym — ma zaledwie 5,82 cm wysokości, nieco ponad 10 cm głębokości. Góra to odporny na uderzenia blat z hartowanego szkła. Prezentuje się naprawę elegancko, szczególnie w połączeniu z telewizorami 50″ lub większymi.

Jeśli chodzi o łączność, to znajdziemy tu zarówno Bluetooth, jak i Wi-Fi. Soundbar 900 jest kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa, dzięki czemu może być sterowany głosem. Współpracuje ze Spotify Connect, AirPlay 2 oraz inteligentnymi głośnikami marki Bose. Dzięki temu umożliwia stworzenie wysokiej klasy systemu multiroom audio.

Instalacja oraz sterowanie

Konfiguracja urządzenia jest prosta i jest ono w zasadzie gotowe do działania już po podłączeniu go do telewizora. Parowanie z telefonem lub tabletem odbywa się równie szybko. Amazon Alexa zapewnia sterowanie głosowe, a dodatkowo obsługuje również odbieranie i wykonywanie połączeń.

Dodatkowo fajną opcją jest funkcja Bose Voice4Video, która włącza telewizor na żądany kanał za pomocą tylko jednego polecenia głosowego.

Dostępność oraz cena

Soundbar 900 to wszechstronne urządzenie audio jest następcą popularnego modelu Bose Smart Soundbar 700. Jego premiera w sklepach datowana jest na 29 marca 2022. Jeśli chodzi o cenę, to wynosi ona 4699 złotych.

Bose Smart Soundbar 900 fot. Bose
Bose Smart Soundbar 900 fot. Bose