Quest Night fot. Meta
Quest Night fot. Meta

Meta organizuje questowe wtorki w VR

W zeszłym roku Facebook ogłosił zmianę swojej nazwy na Meta, żeby podkreślić swoje zaangażowanie w tworzenie nowej wersji znanego dotąd internetu – w Metaverse. W planach założyciela Facebooka jest przede wszystkim skupienie się na innowacjach sztucznej inteligencji z interaktywnym AR i VR.

Użytkownicy tego nowego świata, co chwilę otrzymują kolejne dawki dodatkowych wrażeń. Tym razem Meta ogłosiła Quest Night, czyli cotygodniową noc gier. Odbywać się ma ona cyklicznie co wtorek, a dotyczyć głównie będzie rzeczy związanych z Questem. Gracze będą mogli spotykać się online i oddać ulubionym rozrywkom.

Meta ogłasza Quest Night

Facebook całkiem niedawno wprowadził integrację Messengera z grami VR. Przy okazji zwiększył wykorzystanie swoich zestawów słuchawkowych, zapraszając użytkowników do gier wieloosobowych. Chcąc kontynuować te trendy, Meta właśnie ogłosiło kolejną gratkę dla fanów wirtualnych rozrywek.

Zaprasza wszystkich na Quest Night, czyli po prostu noc gier. Ma ogromne nadzieje, że to wydarzenie zachęci znajomych do logowania się i zorganizowania imprezy w metaverse.

Pętasz wieczorne granie? Twoi znajomi siedzą przy stole, jedząc przekąski, podekscytowani krzyczą do siebie, a – co najważniejsze – grają razem w kilka gier. To były piękne czasy. Quest Night to ewolucja „nocnej gry”. Z tą zmianą, że Twoi znajomi mogą być w dowolnym miejscu na świecie i wciąż być w grze. Po prostu załóż zestaw słuchawkowy, zaproś ich na imprezę i oddaj się ulubionej rozrywce w ciągu kilku minut. Ogłaszamy wtorkowe Quest Nights.

Czytamy w poście na blogu oculus.com.

Aby zachęcić do wspólnego grania, Meta zaprezentowała nowy zwiastun przedstawiający kilka z dostępnych imprezowych gier VR. Znalazły się tu między innymi takie tytuły, jak: Demeo, Walkabout Minigolf i PokerStars VR. Jednak to nie wszystkie dostępne gry. Dla osób żadnych jeszcze większych wrażeń proponujemy: After the Fal, Horizon Worlds, Zenith: The Last City, czy Echo Arena.

Pochwal się imprezą i użyj hasztagu

Jeśli chcesz zorganizować Quest Night, a brak Ci pomysłów na rozrywkę, Meta przedstawia swoje propozycje sugerowanych gier na blogu. Zachęca też do tego, aby pochwalić się nocnym graniem w mediach społecznościowych. W tym celu należy dodać post i nie zapomnieć o użyciu specjalnego hasztagu #QuestNight.