Cyberpunk 2077 VR mod

Cyberpunk 2077 dostępny w VR

Całkiem niedawno informowaliśmy o planach przeniesienia Cyberpunk 2077 do wirtualnej rzeczywistości. I dziś przychodzimy z dobrą informacją, że mod Luke Rossa jest już dostępny przez platformę crowdfundingową Patreon.

Aby go zdobyć, musisz wykupić członkostwo w R.E.A.L. VR Patreon, niezbędne jest także posiadanie kopii oryginalnej płyty z grą. I już tyle Cię dzieli od tego, by rozgrywka weszła na całkiem inny poziom.

Cyberpunk 2077 dostępny w wirtualnej rzeczywistości

Cierpliwość wszystkich fanów gry została właśnie nagrodzona – mogą się cieszyć swoją ulubioną rozrywką rozszerzoną o mody, które przeniosą nas do wirtualnej rzeczywistości. Wyczekiwana aktualizacja autorstwa Luke Rossa pozwala „realnie” doświadczyć uroków metropolii, jaką jest Night City.

Twórca dodatku zaleca, aby grając w CP używać zestawu słuchawkowego Oculus. Oczywiście możesz również korzystać z innych, które posiadasz w swoim domu.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 – Xbox Series S

Funkcje VR działają m.in. w trybach jazdy oraz robienia zdjęć. Możesz również spróbować celować z broni wzrokiem, co więcej, otoczenie dopasuje się do Twojego dominującego oka. Aby jednak w pełni grać, wciąż należy używać klawiatury i myszy lub gamepada, ponieważ mod nie zawiera kontrolera ruchu. Mimo to, mówiąc krótko, warto było czekać. Nie mogło być inaczej, gdyż ten dobrze znany modder ma za sobą podobne projekty. Dzięki niemu obsługę VR uzyskało Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2. Co ważne, oba mody stoją na naprawdę wysokim poziomie.

Jakie odczucia mają testujący mod YouTuberzy?

Kilku twórców internetowych, działających na platformie YouTube, postanowiło sprawdzić ten wyczekiwany dodatek na „swojej skórze”. Jakie były ich reakcje po rozegraniu rozgrywki?

Do tej pory wszyscy, którzy próbowali, są bardzo na tak. Podobno odczucia są bardzo silne, a niektóre sceny z jazdy po mieście są na tyle realne, że mogą spowodować u grającego chorobę lokomocyjną.

Poniżej możecie zobaczyć jeden z filmików pochodzących z CP 2077 w VR i przekonać się sami. Wrażenia naprawdę niezłe.