Acer FunFloor mobilna podłoga interaktywna
(fot. Acer/FunFloor)

Wyjątkowa podłoga interaktywna Acera to połączenie przyjemnego z pożytecznym

Technologia wkroczyła już w każdą możliwą dziedzinę naszego życia, a inteligentne urządzenia oraz ekrany pojawiają się już niemal wszędzie. Dzięki nowemu produktowi firmy Acer, ciekawe rozwiązania technologiczne można zawrzeć nawet w przedszkolnej podłodze. Sprawdźmy, jak można w ciekawy sposób połączyć edukację, zabawę oraz technologię.

Interaktywna podłoga, którą zabierzesz, gdzie chcesz

Acer w 2019 roku nawiązał współpracę z firmą FunFloor, czyli lubelskim producentem interaktywnych podłóg. W ramach tej kolaboracji powstało wyjątkowe w swojej klasie rozwiązanie – mobilna podłoga edukacyjna. Od innych rozwiązań tego typu wyróżnia ją przede wszystkim brak konieczności wprowadzania zmian konstrukcyjnych w pomieszczeniu.

Jak zapewnia Acer, model podłogi interaktywnej montowany przy suficie wymaga zastosowania odległości 315 centymetrów od podłogi, co może być problematyczne w przypadku niektórych budynków. FunFloor Mobilny wykorzystuje projektor Acer S1286H, który pozwala wyświetlać obraz o wymiarach 270 x 200 cm z wysokości 185 cm. Dokładnie na takiej wysokości można umieścić urządzenie wykorzystując dedykowany statyw.  

Dla nauczycieli najważniejsze jednak jest to, w jaki sposób będą mogli urozmaicić czas swoim podopiecznym. Pod tym względem nie ma powodów do obaw – FunFloor Mobilny oferuje standardowo 110 plansz z animacjami z różnych kategorii. Zestaw ten można rozszerzyć do nawet 300 interaktywnych gier oraz doposażyć w interaktywne pisaki umożliwiające dzieciom korzystanie z podłogowych kolorowanek.

Urządzenie bez statywu waży 3,1 kg, a zastosowany projektor jest w stanie wyświetlać obraz o jasności 3500 lumenów z kontrastem na poziomie 20000:1. Oprócz samego urządzenia, FunFloor pozwala zamówić również dedykowaną matę podłogową, która pozwala zwiększyć higieniczność takiego rozwiązania. Według zapewnień producenta, jest ona łatwa w czyszczeniu i dezynfekcji, co jest w obecnych czasach szczególnie ważne.

Acer i FunFloor zapewniają, że od wejścia mobilnych podłóg interaktywnych do sprzedaży znalazły one już ponad 1000 nabywców w naszym kraju. Od zeszłego roku zainteresowanie tego typu rozwiązaniami ponownie rośnie, a więc mobilna podłoga interaktywna z pewnością będzie cieszyła się zainteresowaniem.

Cena tego urządzenia zaczyna się od 10999 złotych, w zależności od konfiguracji. Jego zakupu można dokonać w sklepach ze sprzętem dla szkół i przedszkoli, m.in. Atkin oraz Master Edukacja.