Amerykańska raperka wybiera się w trasę koncertową. W wirtualnej rzeczywistości!
fot. pixabay

Amerykańska raperka wybiera się w trasę koncertową. W wirtualnej rzeczywistości!

Wirtualna rzeczywistość pozwala użytkownikom wziąć udział w dowolnym wydarzeniu z każdego miejsca na świecie. Jest to szczególnie wygodne i pożądane w dobie pandemii, gdzie wskazane jest, abyśmy podróżowali jak najmniej, a już na pewno unikali zgromadzeń. Dlatego też sporo artystów zdecydowało się grać koncerty online, na przykład poprzez wideo połączenia z fanami. Pewna amerykańska raperka poszła o krok dalej i ogłosiła trasę koncertową… w VR.

Megan Thee Stallion organizuje trasę koncertową w wirtualnej rzeczywistości

Megan Thee Stallion to amerykańska raperka, piosenkarka oraz autorka tekstów. Po raz pierwszy dała się poznać szerszej gronie odbiorców, gdy filmy z jej freestyle’ami stały się popularne na platformach społecznościowych, między innymi na Instagramie. Młoda artystka ma na swoim koncie duety z takimi gwiazdami, jak Beyonce oraz Cardi B. Oba te projekty okazały się hitem, a liczba miłośników jej muzyki stale wzrasta.

Gwiazda jest świadoma obecnie panującej sytuacji pandemicznej na świecie, dlatego też zaproponowała swoim fanom całkiem inną alternatywę dla tradycyjnego koncertu. Z całą pewnością będą wniebowzięci na wiadomość o tym, że Megan planuje odbyć trasę koncertową w wirtualnej rzeczywistości. „Enter Thee Hottieverse” odbędzie się w 10 miastach w terminie od kwietnia do lipca 2022 roku.

Osoby, chcące wziąć udział w show, będą mogły oglądać je w swoim lokalnym kinie. Pierwszy koncert wirtualny odbędzie się 5 kwietnia w Los Angeles. Kolejne miasta to San Francisco, Chicago, Dallas, Houston, Atlanta, Miami, Charlotte, Waszyngton i Nowy Jork. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 2 marca.

Wirtualna rzeczywistość zawsze była w kręgu moich zainteresowań i cieszę się, że dzięki temu doświadczeniu będziemy mogli tworzyć historię. Moi fani będą mieli okazję obejrzeć, jak występuję w zupełnie inny i wyjątkowy sposób. Doceniam zespół AmazeVR za pomoc w urzeczywistnieniu tej wizji VR.

powiedziała artystka w oświadczeniu.

Organizator koncertu zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy posiada zestaw VR w domu. Dlatego też wychodząc naprzeciw tym osobom, udostępnia swój sprzęt, jednocześnie znosząc wszelkie bariery, utrudniające dostęp do niesamowitych wrażeń, jakie może zapewnić VR.