Kiedy premiera PlayStation VR 2? Są nowe informacje

Kiedy premiera PlayStation VR 2? Są nowe informacje

Oficjalna prezentacja PlayStationVR 2 już za nami. Z doniesień Sony dowiedzieliśmy się niemalże wszystkiego – oprócz daty premiery. Najnowsze plotki sugerują, że najnowszy hełm do wirtualnej rzeczywistości pojawi się w sprzedaży… No właśnie – kiedy?

Premiera PlayStation VR2 a sprzedaż PS5

Informacje na temat PlayStation VR2 były nam stopniowo dawkowane. Sony zdecydowało się najpierw zdradzić wyłącznie specyfikację nowego sprzętu. Przez ponad miesięc znaliśmy szczegóły i potencjalną moc hełmu, ale nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądał.

Wszystko stało się jasne w zeszłym tygodniu, kiedy Sony oficjalnie zaprezentowało PlayStation VR2. Zobaczyliśmy pierwsze zdjęcia, poznaliśmy funkcje kontrolerów i gamingowy świat czekał już tylko na jedną informację – kiedy będzie można go kupić?

Oficjalny wygląd PlayStation VR 2 (źródło: PlayStation Blog)

Według najnowszych plotek premiera ma ominąć tegoroczne Boże Narodzenie, co było najbardziej oczywistą odpowiedzią na to pytanie. Debiut PlayStation VR2 jest podobno ściśle powiązany z dostępnością PS5. Aktualnie ceny nowej konsoli Sony są wciąż bardzo wysokie i na całym świecie trudno jest ją kupić od ręki.

Nie ulega wątpliwości, że sukces PlayStation VR2 zależy mocno od sprzedaży PS5. Konsola cieszy się dużym powodzeniem i na pewno wiele osób chętnie położyłoby na niej ręce, ale sytuacja na rynku mocno utrudnia zakup. Sony może więc czekać na lepszą dostępność PS5 z debiutem swojego nowego hełmu.

Premiera PlayStation VR2

Plotki dotyczące premiery hełmu pochodzą z kanału PSVR Without Parole. Pojawił się tam wczoraj krótki materiał informujący, że PlayStation VR2 ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku.

Sony oficjalnie nie potwierdziło oczywiście tej informacji. Wcześniej odmówili jednak komentarza odnośnie potencjalnej premiery w tym roku, co na swój sposób zdaje się potwierdzać nowe plotki. Kanał PSVR Without Parole wcześniej wykazał się przy okazji Horizon Call of the Mountain, co również napawa optymizmem.

Zanim zaczniemy planować zakupy na następny rok, lepiej poczekać oczywiście na zapowiedź Sony. Najnowsze informacje dotyczące premiery PlayStation VR2 mają jednak sens i wydają się zgodne z tym, co na ten moment wiemy o nadchodzącym hełmie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać oficjalnych ogłoszeń.