HP ExtendXR
(fot. HP)

Firmy korzystające z rozwiązań XR będą miały łatwiej. HP ExtendXR pomoże zarządzać sprzętami

Rozwiązania wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości znajdują zastosowanie w wielu firmach, lecz trudno jest nimi zarządzać na większą skalę. Dzięki usłudze HP ExtendXR ma się to zmienić – nowa platforma pozwoli łatwo konfigurować gogle VR lub AR w łatwy i bezpieczny sposób.

HP ułatwi kontrolę nad sprzętem VR i AR

Większe firmy, dystrybuujące swoim pracownikom sprzęt do pracy, korzystają z licznych narzędzi i rozwiązań informatycznych, dzięki którym zarządzanie zainstalowanym oprogramowaniem czy ustawieniami jest o wiele prostsze. Systemy te pozwalają m.in. na wprowadzanie dodatkowych zabezpieczeń oraz ograniczeń na służbowych laptopach.

HP postanowiło zrobić krok naprzód i stworzyć podobną usługę – przeznaczoną nie na laptopy, lecz gogle VR oraz okulary AR. Udało się to osiągnąć między innymi dzięki nawiązaniu współpracy z ArborXR, czyli jedną z firm zajmujących się tworzeniem tego typu rozwiązań. HP zapewnia, że dzięki programowi ExtendXR możliwe jest zarządzanie całą flotą wykorzystywanych urządzeń XR.

HP ExtendXR
(fot. HP)

Wsparcie platformy Qualcomm Snapdragon XR zapewnia użytkownikom dostęp do narzędzi dla ponad 50 różnych urządzeń wykorzystujących rozszerzoną lub wirtualną rzeczywistość. Oprogramowanie ExtendXR współpracuje ze sprzętami przeróżnych producentów, takich jak HTC czy Pico. Rozwiązanie to pozwala organizacjom z łatwością udostępniać sprzęt swoim pracownikom i wykorzystywać go podczas pracy.

Na ten moment HP ExtendXR oferuje kilka najbardziej podstawowych funkcji, służących do wdrażania i zarządzania urządzeniami. Są to m.in. uproszczona konfiguracja i grupowanie sprzętów VR oraz prosta w użyciu konsola, pozwalająca wdrażać aplikacje na gogle VR oraz aktualizować oprogramowanie. Wieloma funkcjami można sterować z poziomu komputera, tabletu lub smartfona, wykorzystując jedynie panel sterowania otwierany w przeglądarce.

Producent zapewnia, że każdego miesiąca mają być wydawane aktualizacje dla ExtendXR. Wraz z nimi funkcjonalność panelu zarządzania ma poszerzać wachlarz opcji, zwiększając możliwości wszystkich klientów, którzy zdecydują się wdrożyć to rozwiązanie w swoich firmach.

Firmy korzystające z rozwiązań XR będą miały łatwiej. HP ExtendXR pomoże zarządzać sprzętami
(fot. HP)

HP udostępnia nową usługę w trzech planach, które nieco różnią się dostępnymi opcjami. Pierwszy z nich to darmowy plan próbny Free, pozwalający zarządzać maksymalnie 5 urządzeniami. Kolejne dwa – Standard oraz Premium – to koszt, odpowiednio, 120 lub 156 dolarów od urządzenia rocznie. Firmy, decydujące się na subskrypcję tego rozwiązania dla 250 urządzeń lub więcej, mogą liczyć na zniżkę od 5 do 15%.

Szczegółowe informacje na temat HP ExtendXR można znaleźć na stronie producenta.